512 plaats had, werd eene gewapende bende nabij Tjadé door eene uit Toengkoep afgezonden patrouille verrast; een achttal Atjehers werd daarbij gevangen genomen. In de XXII Moekim begonnen nu de vijandelijke benden weder met meer kracht tegen ons op te treden, wat voornamelijk bleek uit vernieuwde aanvallen op onze transporten, vooral op die tusschen Lambaroe en Lepong Ara. Bij verschillende dier aanvallen leden onze troepen verliezen. Den 17en December "Werd de dekking van het transport naar Tjot Basatoel aangevallen nabij de kampong Ra hat; de vijand werd afgeslagen, maar aan onze zijde sneuvelde de le luitenant P. C. G. Hi ss ink en werden drie mindere militairen gewond; ook den 25en en den 30en December werden drie soldaten gekwetst, waarvan een doodelijk. Inmiddels was een aanvang gemaakt met de ontruiming der zuid oostelijke posten (Djerir tot Lepong Ara benevens Panteh- oi Karang); daartoe waren meer transporten noodig, doch deze werden aanvankelijk slechts in zeer geringe mate verontrust. Ook aan de werkzaamheden in het zuidelijk deel der nieuwe stelling legde de vijand nagenoeg geen moeielijkheden in den weg. Naar aanleiding der ingekomen berichten omtrent vijandelijke be wegingen in de streek ten Zuiden van Ketapan Doewa werd het terrein aldaar op den 31en December en den len Januari door patrouilles doorkruist. Op eerstgenoemden datum werd daarbij eene bende uit Poenir verdreven; aan onze zijde werden twee militairen gewond, terwijl de vijand een verlies leed van 4 dooden en 7 gewonden. Eenige dagen later (7 Januari) werden weder berichten ontvangen dat de bende van Toekoe Oemar zich in dezelfde streek op hield, doch zij onthield zich van vijandelijkheden. Van meer belang was het optreden der vijandelijke benden, die zich bij Toekoe di Tirou in Lam krak en omstreken vereenigd hadden, en waarbij zich nog telkens strijders uit de staatjes der Noordkust voegden. Den 30cn December, benevens den len, 4en en 6en Januari bemoeie- lijkten déze de transporten tusschen Anak Galoeëng en Lam baroe zoodanig, dat het uitzenden van sterkere dekkingstroepen

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 537