515 de Gouverneur weldra tot het opheffen der versterkingen in de IV Moekim wenschte over te gaan. Den 7en Februari rukte daarom eene colonne uit, die tusschen Pak an Badak en Boekit Seboen, waar de bevolking gevlucht was, in gevecht kwam met eene bende, omstreeks 70 man sterk; aan onze zijde werden 4 man gewond, waaronder de kapitein der infanterie H. M. Buijskes. Den marsch voortzettende tot Kroeng Ra ba, bespeurden de onzen verder niets van den vijand; maar op den terugtocht werden zij opnieuw beschoten, zoodat nabij Pakan Badak nog 1 soldaat sneuvelde. Den 12en Februari volgde nu de intrekking onzer posten te Boe- kit Seboen en Boekit Lampaja, ten koste van 3 gewonden. De post te Kroeng Raba werd den 15en derzelfde maand opge heven; hiertoe werden materieel en personeel over zee naar Olehleh overgevoerd. De stoomschepen 4e kl. Palembang en Beng koelen verleenden door hun geschutvuur krachtige hulp en dekten den aftocht der troepen, behalve door dat vuur, door gewapende sloepen. Eerst toen de bezetting in de sloepen was overgegaan, opende de vijand een vrij hevig geweervuur, waardoor twee soldaten gewond werden. De Duitsche bark Hilda Maria, die voor de inlading en den over voer van het materieel onzer versterking was ingehuurd, werd door de Palembang naar Olehleh gesleept. Intusschen verzamelden zich meer vijanden in de nabijheid van Tjot Iri in de XXVI Moekim, welke post reeds sedert geruimea tijd herhaaldelijk beschoten werd en waar in het bijzonder op den 9en Februari 1835 een vrij hevige tegenstand ondervonden werd bij het openkappen van het oostwaarts liggend terrein. Bij het daarop gevolgd gevecht bekwamen wij 2 gesneuvelden en 6 gewonden, ter wijl aan 's vijands zijde 15 dooden en 8 gewonden vielen. In de kampong Tjot Tab an g werden bij deze gelegenheid een aantal gestolen staven van het werkspoor gevondendie kampong werd ter bestraffing in de asch gelegd. Eenige dagen later (16 en 17 Februari) beschoot de vijand de troepen, welke het openkappen van het terrein ten Oosten van Lam per mej dekten, met het gevolg dat op eerstgenoemden datum l soldaat sneuvelde en 2 gewond werden. Dl. I, 1888. 34

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 540