41 voorschriften omtrent bereiding en gebruik van spijs en drank. Geen geloovig Hindoe za^ spijs of drank gebruiken, bereid door öf wel in gezelschap van een anderen godsdienst ol van eene lagere kaste. Ieder moet zijne eigene kookplaats met bepaalde formaliteiten reinigen, alvorens de spijzen te bereiden. In geen geval, zelfs niet bij hongersnood, gebruiken de hoogere kasten voedsel, door Mohame- danen of Christenen bereid of zelfs maar aangeraakt, ja er zijn er onder de hoogste kasten, die hun voedsel moeten wegwerpen, wan neer de schaduw van iemand van anderen godsdienst daarop gevallen is. Strenge eerbiediging dezer kaste-voorschriften, hoezeer soms met moeielijkheden in de practijk gepaard gaande, is in het leger onver mijdelijk noodzakelijk. Wat nu het volkskarakter aangaat, zoo kan in het algemeen wor den gezegd, dat de bewoners van Vóór-Indië goedaardig, leerzaam, onderdanig, getrouw, gehoorzaam en bijzonder matig in het gebruik van spijs en drank zijn, terwijl zij van nature geene vrees voor het verlies van het leven koesteren. Zij zijn zeer stipt en geduldig in het uitoefenen hun ner plichten, zoowel die welke de godsdienst als die welke hun beroep hun oplegt. Vooral onder de volkeren van het Noordwesten worden krijgs mansdeugden in zeer hooge mate aangetroffen en daaronder personeele moed en trouw aan hun officieren in de eerste plaats. De bevolking van Madras-Presidency bezit de genoemde hoedanigheden in mindere mate, is minder gehard en volhardend, is leugenachtig en mist vooral de dapperheid der Noordelijke en Westelijke volkeren. Ofschoon zij over het algemeen weinig twistziek zijn, komen onder alle Inlandsche troepen van tijd tot tijd amokpartijen voor, somtijds toe te schrijven aan het misbruik van opium. Physiek zijn de meeste stammen zeer goed ontwikkeld en is de gemiddelde lengte niet beneden die van de bewoners van Midden-Europa, ofschoon de physieke krachten, vooral van de bewoners van het Zuiden, bij die van den Europeaan achterstaan, althans waar het kortstondige maar groote inspanning geldt. De gemiddelde lengte van sommige stammen in het Noordwesten is zelfs grooter dan die van de vol keren van Midden-Europa; de Sikhs o. a. zijn nagenoeg zonder uit zondering groote, sterke en zeer goed gebouwde mannen. De Goorkha s echter, van Mongoolsch ras, zijn kleine maar zeer geharde bergbewoners.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 54