42 Het bovenstaande is voldoende om duidelijk te maken, dat het Brit- sche gouvernement in zijn Inlandsche onderdanen uitstekende elemen ten bezit voor de vorming van een goed leger. In de Noordelijke en "Westelijke provinciën kan een nagenoeg onbeperkt aantal uitste kende mannen, als het ware geboren soldaten en daaronder tal van goede ruiters, worden aangeworvenvelen wachten daar steeds op vacatures bij de verschillende regimenten, om in dienst te kunnen treden. Uitbreiding van het leger met zeer goede elementen voor Infanterie en lichte Cavalerie kan dan ook zoo noodig in zeer korten tijd plaats vinden. Dat, ondanks dit alles, het gouvernement steeds voortgaat een belangrijk deel van het leger in Madras aan te werven, niettegenstaande door de Britsche officieren vrij algemeen een ongunstig oordeel over deze troepen wordt uitgesproken, moet aan overwegingen van staatkundigen aard worden toegeschreven. Vermoedelijk zullen zij over geheel Vóór-Indië als bezettingstroepen worden verspreid, indien het noodig is b. v. in een oorlog met Rusland de Bengal- en Bombay-legers geheel te mobiliseeren. Nog één punt houde men bij de beoordeeling der waarde van Britsch-Indische troepen in het oog, nl. dat daar niet uitslui tend menschen van de laagste klasse der maatschappij worden aangeworven, maar dat een groot deel vooral der Cavalerieregi menten bestaat uit personen van geboorte en van eene gegoede klasse, ook van de hoogste kasten, die uit liefde tot den krijgsmans stand dienst nemen. Meer in het bijzonder de waarde der verschillende korpsen beoor- deeleude, moet ik op den voorgrond stellen, dat ik waar het geldt dapperheid voor een groot deel moet afgaan op het oordeel van Britsche officieren. De operatiën iu Opper-Burma toch, waar zelden noemenswaardige tegenstand werd ondervonden, deden wel meerma len de onverschrokkenheid en de stoutmoedigheid van enkele perso nen uitkomen, maar gaven weinig gelegenheid, een oordeel te vel len over de dapperheid van geheele korpsen. Van de Inlandsche Infanterie munten vooral uit de Sikhs, de Belooche's (zoowel in het Noordelijk deel van Bombay-Presideucy als in Beloochistan en Afghanistan aangeworven), de Goorkha's en de Panjabe's, daarna de Bengal- en de Bombay-regimenten. De Sikhs,

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 55