586 aanvang neemt, verbonden, om den Staat gedurende den tijd van negen jaren als militair te dienen. Van deze negen jaren behooren vier in den rang van officier te v orden doorgebracht, zoodat, wanneer de officiersrang niet in vijf jaren wordt bereikt, de dienstverbintenis met den langeren duur van den opleiding8tijd wordt verlengd. Xa het doorloopen van den cursus wordt door de leerlingen der cadettenschool of scholen een eindexamen afgelegd in de vakken sub a hiervoren aangeduid, met uitzondering van de gymnastiek. Tot tegemoetkoming in de kosten eener cadettenschool zal voor iederen leerling jaarlijks driehonderd gulden worden bijgedragen, Van de Cursussen. Bij door Ons aan te wijzen korpsen infanterie zal een cursus gevestigd zijn. Aan de cursussen wordt onderwijs gegeven in de wiskunde de Nederlandsche en Fransche talen; de geschiedenis; de aardrijkskunde; de dienst- en exercitiereglementen, voor zoover de kennis dier reglementen van een onderofficier kan worden gevorderd. De cursussen hebben twee studiejaren. Het kan den leerlingen vergund worden de lessen in elk studiejaar meermalen te volgen. De wijze van toelating tot de cursussen, de regelen waarnaar de leerlingen tijdelijk of definitief daarvan kunnen worden verwijderd, zoomede de verdere inrichting van de cursussen worden door Onzen Minister van Oorlog vastgesteld. Van de Koninklijke Militaire Academie Aan de Koninklijke Militaire Academie wordt onderwijs' gege ven in: a. de wiskunde b. de mechani ca en hare toepassing op bouwkundige constructiën en werktuigen. De kennis van werktuigen

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 611