587 c. het landmeten en waterpassen en de geodesie; d. den velddienst en de tactiek e. de beginselen der strategie en de krijgsgeschiedenis f. de militaire aardrijkskunde g. de land- en volkenkunde van Nederlandsch-Indië; h. de Maleische taalkunde; i. het rechtlijnig en topographisch teekenen; k. de oorlogsgebruiken l. de dienst- en exercitiereglementen en de militaire wetten m. de militaire administratie; n. het militair recht; o. de artillerie-wetenschap p. de pionier- en versterkingskunst; q. de burgerlijke, militaire en schoone bouwkunde; r. de waterbouwkunde en de hydrographie van Nederland s. de wetten en voorschriften, betreffende de uitvoering van geniewerken t. de paardenkennis en de rij- en africhtingskunst u. de exercitiën en verdere practische oefeningen voor de ver schillende wapens v. de gymnastiek, het schermen, het zwemmen en het paardrijden. Voorts is het bepaalde bij de slot-alinea van art. 14 ook hier van toepassing. De cursus duurt drie jaren. Tot de Koninklijke Militaire Academie worden toegelaten A. De leerlingen der cadettenschool, die met goeden uitslag het eindexamen hebben afgelegd en voor den militairen dienst genees kundig geschikt zijn bevonden; zij worden, zoo mogelijk,in verband met eene door Ons vast te stellen regeling van onderlinge mededin ging en voor zooveel ten behoeve dezer categorie aan de Koninklijke Militaire Academie voor de verschillende wapens bij het leger hier te lande en dat in Nederlandsch-Indië plaatsen ter vervulling kunnen worden gegeven bij het wapen hunner keuze ingedeeld. B. Ieder Nederlander en ieder zoon van een ingezetene der koloniën of bezittingen van het Rijk in andere werelddeelen, indien hij a. op het tijdstip van den aanvang van den eerstvolgenden cursus

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 612