592 lande betreft, met bureel-werkzaamheden te worden belast. De onderofficieren van den hoofdcursus worden door Ons tot tweede luitenant bij het wapen of dienstvak, waarvoor zij zijn opgeleid, benoemd, al mocht er geene vacature in gemelden rang bij dat wapen of dienstvak bestaan, indien zij aan de eischen, sub a tot en met c van art. 34 gesteld, voldoen en voor zooveel de adspiranten voor de infanterie en die voor de administratie hier te lande aangaat het rapport, hetwelk omtrent hen, na afloop der bij art. 40 gemelde detacheering, is uitgebracht, over het algemeen gunstig is. Wanneer hun gedrag te wenschen overlaat of het zoo even gemelde rapport ongunstig luidt, zal ten hunnen aanzien worden gehandeld, als ten opzichte van de cadetten der Koninklijke Militaire Academie wordt bepaald. Van de Hoogere Krijgsschool. Aan de Hoogere Krijgsschool wordt onderwijs gegeven in a. de geodesie; h. de artillerie-wetenschap c. de versterkingskunst d. de tactiek; e. de strategie en krijgsgeschiedenis, met toepassing op Neder- landscbe toestanden de leer van de troepenaanvoering en de legerverpleging g. de oorlogspolitiek en de oorlogsgebruiken h. de leer van het krijgswezen i. de militaire aardrijkskunde k. de staathuishoudkunde l. de Fransche, Engelsche en Hoogduitsche talen; m. de land- en volkenkunde van Nederlandsch-Indië n. de Maleische, Javaansche en Boegineesche talen; o. het staats- en administratief recht van Nederlandsch-Indië; p. het Mahomedaansch recht; q. het paardrijden; r. de practische oefeningen. Aan de Hoogere Krijgsschool wordt de gelegenheid gegeven tot het volgen van

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 617