597 b. In Tonkin Landmacht infanterie1 (1) regiment Tonkinsche tirailleurs k 4 bataljons. Zeemacht infanterie3 reg. Took, tirailleurs, elk a 4 bataljons. Bij andere wapens en diensten als de infanterie worden de In landers alleen als handlangers gebezigd. De totale sterkte van bovengenoemde troepen is in Anam: 136 off., 5757 minderen, 305 paarden en audere dieren in Tonkin 639 off., 23555 minderen, 2458 paarden en andere dieren. Het Europeesche element in de geheele divisie telt 775 off., 12740 man; het Inlandsche element 16772 man. De totale sterkte is dus 30087 man. Een centraal magazijn voor den administra. tieven en geneeskundigen dienst bevindt zich te Haiphong; hulp- magazijnen zijn te Hanoi en te Toerane; hospitalen te Hanoi, Sontay en Haiphong; een evacuatie-hospitaal te Quaog-Yen. Op alle mili taire posten van eenig belang bevindt zich eene ambulance of eene infirmerie. 2. Cochinchina en Cambodja. In Cochinchina en Cambodja behooren de Europeesche bezettings troepen tot het departement der marinezij worden gecommandeerd door een generaal der marine-infanterie. De infanterie is sterk ongeveer 2000 man de artillerie, in 2 batterijen verdeeld, 267 man; verder heeft men een detachement gendarmerie. Deze troepen zijn verdeeld over de verschillende posten in de ko lonie: Saigon, Chandoc, Pnom-Penh, de hoofdstad van Cambodja, Sambor, enz. Verder bevindt zich in de kolonie een regiment Anamsche tirail leurs a 3 bataljons, totaal sterk 2592 man. De „Spectateur Militaire", waaraan bovenstaande opgave ontleend is, voegt daaraan het volgende toe: Uit de opsomming dezer strijdkrachten blijkt reeds voldoende dat de (1) S edert is een tweede regiment opgericht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 622