611 C. Beheer. De kosten van beheer hebben blijkens het kasoverzicht bedragenf 1658.55, hiervan kon betaald worden uit de overschotten der contri butie I t/m IV (Zie letter B)745.40 zoodat moest worden voorgeschoten van de entreegelden (Zie letter A)f 913.15. Het bestuur heeft vermeend alleen tot ultimo December jl. van de door de in 1886 gehouden voorloopige vergadering verleende machtiging tot regeling van alle zaken der vereeniging te mogen gebruik maken. Dit geldt ook voor de bepaling van het bedrag der uitkeeringen. Daarom is dat bedrag niet meer verhoogd geworden, nadat het in de bestuursvergadering van December jl. ingevolge artikel 20 van het regle ment voor het geheele jaar 1888 op f 750 was vastgesteld. Na 1 Januari jl. is echter gebleken, dat zeer vele leden zich in de laatste dagen van het afgeloopen jaar hebben aangemeld. In verband met het thans aanwezige aantal leden zou daarom dat bedrag van f 750 nu reeds weder verhoogd kunnen worden. Volgens artikel 20 zou het bestuur daartoe evenwel niet mogen over gaan, omdat daarin bepaald is, dat het bedrag van de uitkeering per sterfgeval jaarlijks door het bestuur wordt vastgesteld. Wij wenschen daarom in overweging te geven om het woord jaar lijks uit de redactie van art. 20 te doen wegvallen, waardoor het bestuur de vrijheid zal erlangen om het bedrag der uitkeering per sterfgeval te regelen in verband met den stand van de vereeniging, d. w. z. met het aantal leden. De voorgestelde wijziging van art. 20 is ook daarom noodig, dewijl het zou kunnen gebeuren, dat het aantal leden in den loop van een jaar eene onvoorziene vermindering onderging, in welk geval bevoegdheid moet hestaan om de uitkeering te verminderen. En hiermede vermeent het bestuur dit verslag te kunnen eindigen. De vereeniging heeft hare levensvatbaarheid bewezen; ze is reeds nuttig werkzaam geweestze is door steeds vermeerderende deelneming in staat geweest in korten tijd het bedrag der uitkeeringen belangrijk te doen stijgen. Het voorstel tot wijziging van artikel 20 van het reglement werd door de ter vergadering aanwezige leden goedgekeurd. In verband daarmede is het bedrag eener uitkeering door het bestuur met ingang van 1 Mei 1888 gebracht op f 900.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 636