614 geweren, uit de missigit Lamtengah verdreven, en op den rech teroever werd eene kleine verschansing veroverd en een lilla buit gemaakt. De vijand bleef echter ook daarna het vuurgevecht voort zetten, en bracht ons een verlies toe van 2 dooden en 10 gewonden, onder welke laatsten de P luitenant der infanterie J. C. J. Ie Cocq d'Armandville en 2 dwangarbeiders. Aau zijne zijde werden 9 man gedood en 32 gewond. Ter verdrijving van de benden, die zich voornamelijk tegenover het zuidelijk gedeelte onzer stelling ophielden en daar vijandelijkheden pleegden, werdeu hunne stellingen den 13cn uit het geschut van Tjot G-oë, Lampeneroet, Ketapan Doewa en Blang beschoten. Intusschen bleef de veiligheid ook binnen de linie te wenschen over laten in den nacht van 8 op 9 Mei werd een Chinees te P enaj oen g door eene kleine rooverbeude vermoord, en den 16en Mei, des avonds, werd eene terugkeerende patrouille nabij MandarsahPoetih over vallen, met het gevolg dat 2 man gedood, 7 gewond werden en 2 geweren verloren gingende aanvallers lieten 2 dooden op het terrein achter. Deze gebeurtenis gaf aanleiding tot de strengere bepalingen omtrent het dragen van wapenen, enz., waarvan wij boven reeds melding maakten (dd. 18 Mei 1885), maar weldra zou blijken dat ook daardoor de veiligheid binnen de linie nog onvoldoende gewaarborgd was. Intusschen bepaalde de vijandwiens sterkte, door den terugkeer van een groot aantal Pedireezen belangrijk was verminderd zich voorloopig tot het beschieten van onze werklieden en van sommige posten, vooral Siroen en Tjot Iri. Sir oen werd vooral beschoten uit Lamgaroet; den 9en Juni, toen oostwaarts van Siroen een dijkje werd opgeworpen ter be scherming van den post tegen overstroomingen, werden daar de 2e luitenant der infanterie T. J. F. Veerman en 2 dwangarbeiders gewond, en den lïen werd mede een dwangarbeider getroffen. Zulks gaf aanleiding tot de opruiming van Lamgaroet, welke den 18en Juni onder dekking van het 14c bataljon iufanterie en een deel der bezetting van Lambaroe plaats had. De vijand trachtte dien arbeid te verstoren door uit de cc. 1000 Meters verder liggende kampongranden een zwak vuur te onderhouden, waardoor 5 mindere

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 639