50 afdoenden waarborg tegen dat kwaad te vormen. De Britsche troepen hebben voor die tevredenheid alle reden, door de uitstekende ver pleging en behandeling, die hun ten deel valtde Inlandsche troepen, uiterst bescheiden als zij zijn in hun eischen, voldoen uit hun klein traktement aan alle behoeften en verheugen zich in eene groote mate van vrijheid, zoowel in de keuze en bereiding hunner spijzen als in hunne kleeding buiten dienst enz. Die vrijheden, het ontbreken van lastige inmenging in hun huiselijke zaken van de zijde der officieren, schijnen het beste te zijn, wat zij verlangen. Beschouwing omtrent het officierslcorps van het Britscli-Indisch leger. Het Britsch-Indische officierskorps wordt grootendeels aangevuld van de militaire academiën in Engeland. Bij de Infanterie en Cavalerie worden zeer enkele officieren, afkomstig uit de gelederen, aangetroffen bij de Artillerie en Genie geene. De staven en diensten worden ten deele door benoeming van onderofficieren tot officier verkregen, doch die welke meer bijzonder invloed uitoefenen op de militaire waarde van het officierkorps, nl. de Generale staf, de Intendance en het Trans portwezen, worden geheel samengesteld door overgang van officieren van de vier wapens. Bij de beoordeeling der militaire waarde van het officierskorps kan men dus spreken van éénheid van opleiding. Yan af den leeftijd van 17 jaren worden thans jongelingen, na geslaagd te zijn in een vergelijkend examen (1), toegelaten tot de militaire academiën, waar hun studiën zich bepalen tot militaire wetenschappen en daarvan bijna uitsluitend tot die vakken, waarvan de kennis voor den jongen officier voor den dienst bij zijn eigen wapen noodig is. Te Sandhurst, aan de school voor Infanterie en Cavalerie, duurt die studie slechts één jaar. Na weder een vergelijkend examen met succes te hebben afgelegd, worden de militaire studenten, gemiddeld op 19-jarigen leeftijd, be noemd tot officier en ingedeeld voor de Infanterie en Cavalerie bij een der Britsche regimenten, voor de Artillerie en Genie bij officiers korpsen dezer wapens. (1) Het is bekend, dat zoowel met het stelsel van het verkoopen van commissions (benoeming tot officier) als met het wegschenken daarvan aan zoons van officieren en voorname familiën gebroken is.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 63