- 620 de aanranders met vijf trekossen buiten de linie te ontkomen. In den avond van 7 October maakte eene kleine bende naar gissing 10 a 15 man sterk van het zeer donkere en regenachtige weder gebruik, om met eene prauw over de lagune ongemerkt te Olehleh te komen, even ten Westen vau de wacht aan de brug, die van den Atjeh-passar naar Olehieh voert. Zij waagde een aanval op dezen wachtpost, maar werd tijdig door den schildwacht ontdektde. ser geant-wachtcommandant en een soldaat werden door 's vijands vuur gewond, doch de vijand werd genoodzaakt, met achterlating van een doode de vlucht te nemen. De Chineesche prauwen, die geregeld koraalsteen van Poeloe Toe wan afhaalden, werden den 15en October uit Lamp agger en, bij het binnenvaren in de koeala Tj angkoel, door eene vijan delijke bende, die zich ten Zuiden van deze had opgesteld, beschoten. Het geschutvuur van de Sambas en van onze posten teLamtih en Olehieh was noodig, om die bende te verdrijven. Beschadigingen aan de telephoonverbindingen en aan de stoom tramwegen kwamen in dezen tijd veelvuldig voorDe binnen de linie gelegen post Oleh Kar an g werd beschoten door de bende „die „eenige malen het oostelijk deel der linie binnensloop." Den 8™ November werd zelfs de stoomtram tusschen Olehieh en Kota Radja, ten Oosten van de kampong Lampasej, beschoten door eene kleine bende, die zich naast de baan in hinderlaag had gelegd. Een minder militair en een Chinees werden door het vuur gewond. Den 17™ dier maand werd een klein detachement (7 bajonetten) overvallen op den weg tusschen Tjot Iri en Oleh Karang. Bij de eerste schoten sneuvelde een soldaat en werd een gewond, maar door de flinke houding der manschappen zagen de aanvallers zich spoedig genoodzaakt, met achterlating van eenige wapens de vlucht te nemenzij wisten verder ongehinderd buiten de linie te komen. In het belang der veiligheid werd het terrein aan weerszijden van be doelden weg over eene breedte van 200 M. opengekapt. De straks bedoelde beschadigingen aan de trambanen werden in den regel zonder veel beswaar zij het ook onder 's vijands vuur hersteld. Doch zulks was niet het geval met het herstellen van de schade, welk in den nacht van 6 op 7 December was toegebracht aan de

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 645