51 Eerst na driejarigen dienst bij een Britsch regiment kunnen de of ficieren der Infanterie en Cavalerie, die dit verlangenovergaan bij het Staff' corpsdat is de dienst bij de Inlandsche troepen, waarmede ook meermalen een overgang van de Infanterie naar de Cavalerie ge paard gaat. Zij worden niet voorgoed bij het Staff corps overge plaatst dan na eenigen tijd op proef bij Inlandsche troepen gediend en met goed gevolg een examen in het spreken en lezen der Hindoe- stansche taal afgelegd te hebben. Deze taal is nl. de lingua franca van Voor-Indië en wordt gesproken door alle troepen, met uitzondering van die van Madras, van welke echter een groot deel een weinig Engelsch verstaat. De gemakkelijkheid, waarmede alle officieren van het Staff corps met de Inlandsche troepen spraken, overtuigde mij ten volle van het groote nut, door het vorderen der kennis van het Hin- doestansch afgeworpen. Bij de Inlandsche batterijen Artillerie en de compagnieën Sappeurs en Mineurs worden officieren der Artillerie en Genie slechts voor zekeren tijd, gewoonlijk 5 jaren, gedetacheerd. De bevelhebbers (Leger-, Divisie- en Brigade-commandanten) worden uit officieren der vier wapens, zoowel van het Britsche als van het Indische leger gekozen. De officieren van den Generalen staf komen eveneens uit de vier wapens voort; bij voorkeur worden daarbij geplaatst de officieren, die den cursus aan de stafschool te Sandhurst in Engeland met succes hebben doorloopen (1). Benoe mingen tot bijzondere betrekkingen geschieden slechts voor 5 jaren, welke termijn echter verlengd kan worden. De Intendance Commis sariat Department) en de Transportdienst worden aangevuld uit de officieren der vier wapens, bijna uitsluitend uit de Infanterie en Ca valerie, nadat de aspiranten een zekeren tijd op proef bij die takken van dienst gewerkt hebben. Behalve de genoemde, bevat het Britsch-Indische leger tal van andere staven en diensten, die worden aangevuld, hetzij uit de troepen officieren, hetzij door benoeming van onderofficieren tot officier, dan wel door het toekennen van honoraire officiersrangen aan warrant (1) Bij het origineele verslag was overgelegd een in 1887 in werking getreden voorschrift omtrent do stafschool.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 64