52 officerseen rang die het best te vergelijken is met onze adjudant onderofficieren. Die takken van dienst zijn 1° Personeele staven van den Onderkoning, de Luitenant-Gou verneurs en de Leger-commandanten 2°. Military DepartmentGovernment of Indianl. het Depar tement van Oorlog, dat een onderdeel uitmaakt van het Gouvernement van Indië; 3°. Judge-Advocate-Generals Department (auditeurs-militair) 4°. Garrison Instruction staff (onderwijzers aan garnizoensscholen) 5°. Station-commanders and station staff (plaatselijke staven); 6°. Ordnance Department (materieel der Artillerie); 7°. Ordnance manufacturing establishments (Art.-werkplaatsen) 8°. Military works Department (Militaire ingenieurs); 9°. Military Accounts Department (comptabiliteit); 10° Army Remount Department (remonteering voor de bere den wapens) 11°. Army Clothing Department (kleeding, door het gouverne ment verstrekt) welke alle uit officieren van de vier wapens zijn samengesteld, eenige uit den aard der zaak uitsluitend van één bepaald wapen, en waarvan enkele bovendien honoraire officieren en burgerper sonen tellen. Verder: 12°. Volunteer-corpswaarbij officieren als adjudant en verder of ficieren van gezondheid worden gedetacheerd; 13°. Medical services (officieren van gezondheid en apothecaries welke laatste in de hoogere rangen honoraire officiersrangen krijgen) 14°. Veterinary serviceswelker officieren ook de Horse breeding operations bestieren; 15°. Barrack-masters (kazerneering, een onderdeel der Military works) met honorairen officiersrang; 16°. Paymasters (betaalmeesters bij de Britsche regimenten) en. 17°. Quartermasters (kwartiermeesters bij de Britsche regimenten), die bijna uitsluitend uit de gelederen tot officier worden benoemd. Eindelijk zijn tal van officieren in Britsch-fndië tijdelijk of voor-

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 65