SALVOVUUU. {Met eene ■plaat.) Met toestemming van Zijne Excellentie den Commandant van het Leger wordt in de volgende bladzijden publiciteit gegeven aan de uitkomsten van eene reeks proeven,* ten vorigen jare in de 2° Mili taire Afdeeling op Java genomen, om tot gegevens te geraken be treffende de onvoldoende geoefendheid onzer infanterie in het schieten. Ten einde aan te toonen, dat de resultaten van het schieten dei infanterie inderdaad niet bevredigend zijn, liet de Generaal-Majoor, Commandant der 2e Militaire Afdeeling, de volgende oefeningen houden 1°. Salvovuur gedurende ééne minuut door alle officieren bij elk infanteriekorps. 2°. Salvovuur gedurende ééne minuut bij elk infanteriekorps dooi een evengroot aantal minderen, als er officieren aan de eerste oefe ning hadden deelgenomen; iedere klasse was samengesteld uit een aantal scherpschutters, schutters le, 2e en 8° klasse naar verhouding tot het aantal, dat er van elke categorie bij het korps aanwezig was. Beide oefeningen vonden plaats op een afstand van 250 passen (157.5 M.) op zooveel naast elkander geplaatste éénmansschijven van manshoogte als er vurende rotten waren; elk rot moest op de tegen- overgeplaatste schijf vuren. 3°. Salvovuren door eene klasse van 20 Inlandsche militairen van eene compagnie van het 5e Bataljon, gedurende meerdere dagen achtereen; de manschappen waren vrijgesteld van alle diensten, om steeds aan de oefening te kunnen deelnemen, en waren gesteld onder de bevelen van een zeer geschikt instructeur. De verkregen uitkomsten wettigen de uitspraak dat in het algemeen de bedrevenheid in het schieten, vooral bij het salvovuur, te wen- schen overlaat; ook de practische geoefendheid der officieren bleek

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 661