640 den aanslag alle nagenoeg stil liggen, men niet meer dan 5 salvo's in de minuut kan doen, de commando's „salvovuur, vaardig en „standvizier" daaronder begrepen. Het resultaat van dit salvo II was aanmerkelijk beter dan van salvo Ials men het schijfbeeld ziet, dan valt het ook op, dat de treffers over het algemeen gunstig gevallen zijn. 3 Augustus. Ten einde ook te kunnen nagaan, hoeveel schoten links en rechts buiten de schijf vielen, waren ter weerszijden schijven geplaatst ter breedte van 1 meter; op alle volgende schijfbeelden zal men aangetee- kend vinden hoeveel schoten ter linker- en rechterzijde buiten het schijfbeeld vielen. Op dezen dag werd salvo III (zie schijfbeeld III) afgegeven. Daar den vorigen dag gebleken was, dat men in ééne minuut geen 8 salvo's geven kan, waren thans 7 patronen aan ieder verstrekt en afgevuurd; het bleek dat men ook die onmogelijk in ééne minuut kan afvuren. Op de andere banen werd dien ochtend schijf geschotendit gaf aanleiding dat, toen op die banen een paar schoten te gelijk vielen, het geheele peloton voortrok; slechts enkelen behielden hun bedaardheid. Daardoor is het aantal verschoten patronen geen veelvoud van 20. 4 Augustus. Op dezen dag werd salvo IV knielend afgegeven met 6 patronen per man en ongeveer hetzelfde resultaat verkregen als op den 3cn te voren. 5 Augustus. Ten einde alle kansen te vermijden voor het richten op het midden der schijf en het te veel concentreeren van het vuur te voorkomen, waren de zwarte cirkel en witte rozen op de schijven thans weg gelaten en alle schijven voorzien van hetzelfde cirkelvormige, zwarte mikpunt. Dezen dag werden twee salvo's afgegevenV, staande met 5, en VI, knielend met 3 patronen per man. Beide leverden nagenoeg het zelfde resultaat op. Alle schijven waren ook bij het 2e salvo behoor lijk getroffen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 665