642 1. Het is mogelijk bij goede oefening van vertrouwbare en intel ligente soldaten de treffers van een salvovuur tamelijk gelijkmatig te verdeelen over een front van dezelfde breedte als liet vurende peloton. 2. Het staande of knielende vuur geeft in den regel weinig verschil in resultaat. 3. De meeste misschoten gaan over de schijf heen, slechts enkele zullen rechts of links vallen; ook komen nu en dan enkele aanslagen voor, die naar gelang van den aard van den grond hoog over de schijf heen zullen vliegen of er inkomen. 4. Het lager brengen van het mikpunt zal op den duur betere resultaten doen verkrijgen, het aantal misschoten over de schijf heen zal verminderen. 5. Zoowel bij het afgeven van 5 als van 3 schoten per man, kan men bij voldoende oefening en oplettendheid der manschappen in iedere schijf voldoende treffers krijgen. 6. Hoewel uit de verkregen resultaten niet positief blijkt, dat meerdere oefening het aantal treffers °/0 gewijze zal verhoogen, aan gezien reeds den eersten dag (zie schijfbeeld II) bijna het maximum werd bereikt, zoo ligt het toch voor de hand dat zulks in algemeeneu zin wel het geval zal zijn, vooral wanneer men niet, zooals nu, uit gezochte schutters neemt, maar zoo voor de hand een detachement uit eene of andere compaguie kiest. 7. Het verdient m. i. overweging de oefening in het salvovuur meer dan éénmaal 's maands te doen plaats hebben, maar daarbij, ook in verband met het nieuwe exercitiereglement, slechts 3 salvo's achter elkander te doen plaats hebben. Overmatig gebruik van munitie wordt daardoor voorkomen. 8. De oefeningen in het salvovuur zouden echter m. i. niet in den aanvang van het schietseizoen moeten beginnen, maar eerst plaats hebben in de maanden Juni of Juli, zoodra reeds een gedeelte van den schietcursus door de verschillende klassen is doorloopen. Eenige oefeningen in het salvovuur zouden dan korten tijd achter elkander moeten plaats hebben met slechts enkele dagen tusschenbeide, soms ook op dagen, die onmiddellijk op elkander volgen. Gemaakte opmerkingen, ondervinding gaan dan minder verloren, worden min der vergeten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 667