660 overigens ieder man zijn eten voor den geheelen dag, gekookt, te doen medevoeren. Zooals in het Gouvernements besluit van den 25en dezer E°. 1 waarvan afschrift bij deze instruclie is gevoegd bepaald is, worden de troepen uit den voorraad van Z M. oorlogsschepen gevoed; voor binnenlandsche tochten ontvangt UHoogEdelGestrenge dus het noo- dige van boord; voor de bereiding aan den wal zijn veldkookke- tels verstrekt. Met het toezicht over de ontvangen en medegevoerde vivres kan gevoegelijk de Adjudaut-Onderofficier-Kwartiermeester be last worden, die ter Uwer beschikking gesteld wordt. Het is waarschijnlijk dat het lage terrein, waardoor sommige marschen voeren, niet overal goed drinkwater oplevertvóór ieder debarkement moet deswege nauwkeurig informatie worden ingewonnen, opdat zoo noodig het noodige drinkwater van boord kan worden medegevoerd. Uwe operatiën landwaarts in zullen zich, voor zooveel ik uit de verschillende gegevens, die uit de Rapporten van den Resident van Riouw verkregen zijn, kan opmaken, niet verder dan hoogstens twee marschdagen uitstrekkenom nu de beweging der troepen niet te be lemmeren, verdient het aanbeveling om nimmermeer dan het volstrekt noodige mede te voeren, vooral niet wanneer gemeenschap met de schepen onderhouden kan worden en het noodige bij onvoorziene ver traging kan worden aangevoerd of afgehaald. Ook de zieken zullen aan boord verpleegd wordenmocht onverhoopt een groot ziekte- cijfer daartoe noodzaken, dan zal UHoogEdelGestrenge den Comman dant der Zeemacht verzoeken, die te laten overvoeren naar de hospi talen te Riouw of Siak, wanneer op de laatste plaats gelegenheid tot opname en verzorging is. Bij zoodanige evacuatiën moeten de lijders steeds met velduitrustingkleeding en wapening verzonden worden, tenzij behoefte aan geweren de aanhouding van die wapens en toe- behooren mocht vereischen. De beide officieren van gezondheid, benevens het hospitaalpersoneel, zijn bestemd de landingstroepen te volgen tot verzorging van zieken of gewonden gedurende den marsch; ververschings-, geneesmiddelen, instrumenten en middelen om de zieken te vervoeren zijn daartoe beschikbaar gesteld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 685