55 gewoonte die talen met moeite spraken, hadden de meesten van hen een goed accent en spraken enkelen b. v. Fransch uitstekend. Anderen hadden geruimen tijd in Rusland gereisd, waartoe het gouvernement hen, die een voorloopig examen in het Russisch afleggen, in de gelegenheid stelt, om zich verder in die taal te bekwamen. Hindoestansch spraken de officieren van het Staff corps vloeiend en ook sommigen van de Britsche regimenten goed, terwijl ik ook door enkelen andere Indische talen o. a. Mahrati hoorde spreken tot de Inlandsche manschappen. In Burma bestudeerden sommige offi cieren, en daaronder oudere, de zeer moeielijke Burmasche taal; enkelen zijn daarin geëxamineerd en anderen konden voldoende met de dorpsbewoners spreken. Yan welk groot belang het bij deze vorming van den jongen offi cier is, dat hij en zijn meerderen en kameraden zeer weinig aan overplaatsing bij een ander korps onderhevig zijn en dat hij met hen allen in de officiers-mess opleeft, behoeft geen betoog. Over beide zaken nog een enkel woord. Overgangen van het eene regiment naar het audere vinden in de Iufanterie en Cavalerie van het Britsche leger niet plaatsde bevor dering geschiedt naar gelang van het ontstaan van vacatures per regiment. Bij dezelfde wapens in het Staff corps behooren de offi ciereu eveneens tot een bepaald regiment, doch hier bestaat eene open formatie en wordt de officier bevorderd tot kapitein na 11, tot majoor na 20, tot luitenant-kolonel na 26 en tot kolonel na 30 jaren. Hierdoor ontstaat wel eens eene ongelijke verdeeling der hoogere rangen, welke wordt weggenomen door overigens zeldzaam voorko mende overplaatsing van hoofdofficieren. Aanvullingen eindelijk geschieden bij de Britsche regimenten door benoeming van nieuwe officieren, bij de Inlandsche door overgang in het Staff' corps. Bij de Artillerie en Glenie, waar de promotie over het geheele wapen plaats vindt, zijn overgangen bij een ander troependeel of in eene audere betrekking niet te vermijden, doch zij worden zooveel doenlijk beperkt Wat de officiers-messen aangaat, ik acht hun gunstigen invloed bijzouder groot. Zij bestaan bij de -Infanterie en Cavalerie regiments-, bij de Artillerie meestal batterij's-gewijzeofficieren der Sappeurs

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 68