57 Paardrijden, jagen, roeien, het tennis-, cricket-, racket en polo-spel, dit alles wordt algemeen beoefendherhaaldelijk vinden in de verschillende garnizoenen wedstrijden plaats tusschen de officieren van verschillende korpsen of staven. Verschillende dier uitspanningen zijn dikwijls niet vrij van gevaar, maar juist daardoor nuttig voor officieren en opwek kend, vooral voor den Engelschmanalle genoemde spelen scherpen den blik en het polo-spel vormt uitstekende terreinruiters. Een betrekkelijk groot aantal officieren is ongehuwd en het feit, van gehuwd te zijn, wordt nimmer in het minst in aanmerking geno men bij plaatsingen of benoemingen. Veel gehuwde officieren zenden, wanneer zij te velde trekken, hun familiën naar Europa. Toestem ming om te huwen behoeft de Britsche officier niet, maar de goede invloed der mess en de gezelligheid, die hij steeds onder zijn kame raden vindt, houden hem in het algemeen van te vroegtijdige en van niet-passeude verbintenissen af. De promotie is voldoende vlug; in den regel geschieden de be vorderingen in de Britsche korpsen sneller dan in het Staff corps doch ook hier blijft de promotie niet te lang uit, vooral als men in he* oog houdt, dat de officier op 18- a 19- jarigen leeftijd zijne carrière kan beginnen en zeker is na 11, 20, 26 en 30 jaren bevorderd te worden. Ter belooning van uitstekende daden worden bovendien titulaire hoogere rangen toegekend. De traktementen, ook van de lagere rangen, zijn voldoende, schoon hunne waarde door de depreciatie van het zilver ruim 25 gedaald is. De rupee, waarin alle traktementen uitbetaald worden, is no minaal f 1.20 doch is tegenwoordig slechts ƒ0.85 k f 0.90 waard. De officieren der Britsche regimenten worden minder bezoldigd dan die van het Staff corpswaarbij dan ook veelal de onbemiddelde officieren overgaan. Met alle indemniteiten daaronder begrepen, be draagt het totaal der inkomsten van den pas benoemden officier in een Britsch korps in Indië 202 Rs. 's maands, na 3-jarigen dienst 252 Rs.; de jongste luitenants in het Staff corps ontvangen echter 325 Rs. Vrije woning wordt in de vredesgarnizoenen niet genoten worden daar gouvernements-woningen gebouwd, dan worden de officieren voor het bewonen daarvan gekort, een luitenant 40 Rs. 's maands. In de hoogere rangen houden de traktementen van het

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 70