58 Staff corps, bij den tegenwoordigen lagen koers van het zilver, on geveer gelijken tred met of wel zij bedragen iets meer dan de in komsten der officieren van ons leger. Bij deze traktementen, welke aan den rang verbonden zijn, komen nu echter verschillende toelagen, verbonden aan alle te vervullen bij zondere betrekkingen, en deze vrij hooge toelagen maken, dat de financieele positie van den officier gaandeweg veel gunstiger wordt. Zoo zijn aan de betrekkingen bij den Generalen staf maandelijksche toelagen van minstens 400 Rs., bij de Intendance van 300 Rs. ver bonden. Bij een Inlandsch Infanterie-regiment krijgt de adjudant 100 Rs., de officier, die de functiën van quartermaster vervult, 50 Rs. 's maands boven het traktement van zijn rang; ook de officier, die onmiddellijk op den regiments-commandant volgt second-in-com- mand), en de daaronder volgende wing-commander krijgen dergelijke toelagen, die tot 200 en 250 Rs. kunnen bedragen. Eene opsomming van alle traktementen en toelagen zoude eene zeer lange lijst vormen. Genoeg zij het, dat de inkomsten alleszins vol doende geacht kunnen worden, in aanmerking nemende, dat de officie ren der Britsche korpsen grootendeels bemiddeld zijn en dat de gewone levensbehoeften in Britsch-Indië zeker niet duurder zijn dan in onze koloniën. Te velde worden geen meerdere inkomsten genoten dan in het garnizoen, doch na afloop van eiken veldtocht wordt aan allen eene gratificatie, in verhouding tot de traktementen, uitgekeerd, waar van het bedrag telkens wordt vastgesteld. Verloven worden met ruime hand gegeven, althans waar de officie ren gemist kunnen worden, want aan deze voorwaarde worden alle verlofsaanvragen (behalve die wegens ziekte) getoetst, hoelang de officier ook in Indië moge zijn. De verlofregelen zijn zeer ingewik keld en onderscheiden furlough en privilege leave. Het furlough is een verlof van 1 jaar na 5 of 2 jaren na 10 jaren Indischen dienst op een traktement, dat afhangt van den rang en de betrekking, doch minstens 250 's jaars bedraagt. Het privilege leave bestaat uiteen verlof, dat geheel afgescheiden van het furlough kan genoten worden en wel ieder jaar gedurende 2, of na 2 jaren gedurende 3 maanden, op vol traktement. Ofschoon in deze regelen sprake is van aanspraak op verlof, zoowel van het furlough als van het privilege leaveblijft de

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 71