703 daarvoor geschikt buskruit; men schijnt de hoop te koesteren, met het kaliber beneden de 8 mM. te kunnen afdalen. Engeland. In het Britsche rijk heeft men eene nieuwe regeling getroffen aangaande de munitie-aanvulling, eene zaak, die in het nauwste verband staat met het geweervraagstuk. De mede te voeren patronen voorraad bedraagt thans 180 per man, waarvan: 70 bij den man, 30 in de bataljonscaissons of op de bataljonsmuilezels, 10 in den regimentstrein, 40 in den divisietrein, 30 in den annéekorpstrein. Zoodra een bataljon in actie geraakt, moet de bataljonscomman dant het bij den soldaat aanwezig getal patronen van 70 op 100 laten brengen; bij elke compagnie worden daartoe een onderofficier en twee soldaten aangewezen, die zich bij herhaling naar de op 900 M. achterwaarts opgestelde caissons moeten begeven om de patronen te halen en zich tot het vervoer ook van de muilezels kunnen bedienen; bovendien worden de muzikanten tot dat doel gebezigd. De officieren en hoornblazers zijn elk van 40 patronen voorzien, welke, zoo noodig, gegeven kunnen worden aan manschappen, die hunne munitie verschoten hebben. Reeds meermalen meldden de tijdschriften en dagbladen, dat En geland zich beijverde om voor zijne infanterie een vuurwapen te vinden beter dan het bekende Martini-Henry; het Britsche legerbestuur, dat aanvankelijk voor de invoering van het Enfield-Martini gestemd scheen, benoemde later eene commissie tot beproeving van repeteer geweren; deze kwam in-het begin des vorigen jaars samen, onder presidium van den Generaal Wooden had eene keuze te doen uit een honderdtal verschillende exemplaren dier wapensoort; zij kwam wel is waar tot het resultaat, dat het Amerikaansche Lee-geweer de voorkeur verdiende boven alle andere aanwezige stelsels en nam ook proeven met eene buskruitsoort, die zich door weinig rook, bijna geen kruitslijm en geringere loopverhiiting onderscheidde, maar eene positieve beslissing werd toen en ook bij latere proeven niet genomen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 728