704 i Thans evenwel bezicht de Allg. Mil. Zeitung, dat de keuze gevallen is op een repeteergeweer Metfordkaliber 7.62, gewicht 4.2 KG. Oostenrijk. Het staken van de fabricage der Mannlicher-repeteer- geweren, kaliber 11, werd door de Oostenrijksche regeering bevolen, toen reeds 90.000 exemplaren van dat stelsel gereed warenzooals de Rev. Mil. de l'Etranger meldtzijn deze wapenen uitgereikt aan eenige korpsen, wier reservisten sedert den 22en Januari jl. bij gedeelten onder de wapenen komen, om in de behandeling van het nieuwe mechanisme te worden onderwezen. Niettemin worden doeltreffende maatregelen genomen om, met den meesten spoed, een millioental Mannlicher- repeteergeweren, kaliber 8, ter beschikking van het leger te stellen. Rusland. Ook in dit rijk zijn, blijkens een bericht in de Allg. Mil. Zeitung, proeven genomen met een repeteergeweer Mossine met M/magazijn, dat 11 patronen bevatten kan. De Russen blijven echter hardnekkig vasthouden aan hunne reeds herhaaldelijk ver kondigde stelling, dat het toekomstig repeteergeweer moet zijn een licht wapen van miuimum kaliber, met groote aanvangssnelheid, rook- loos buskruit en beuuttiging van den terugstoot tot het openen en slui ten van den loop. Italië. Men weet, dat in Italië het repeteer-mechanisme Vitali is ingevoerd, waarbij het wapen telkens met een pakje van vier, in een dunnen metalen houder verpakte patronen geladen kan worden, zon der daarom zijne geschiktheid tot het gebruik als gewone achter lader te verliezen. Het uit de verhoogde vuursnelheid voortvloeiend grooter patronen verbruik riep de noodzakelijkheid in het leven, de regeling der munitie-aanvulling te herzien, De Rev. Mil. de l'Etranger deelt hieromtrent het volgende mede Munitievoorraad per geweerdragenden infanterist: bij den man 96 patronen; in den bataljonstrein a. in den escouade-patronenzak 16 b. in de patronenkar 4 in de overige treinen 98 Totaal 214 patronen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 729