714 De gelijkheid der traktementen in het Fransche leger. Zooals bekend is, heeft de quaestie van de gelijkstelling der trakte menten voor de officieren van alle wapens in Frankrijk reeds geruimen tijd de gemoederen in beweging gebracht. De talrijke voorstanders van dit stelsel hebben in beginsel hun pleidooi gewonnen en waren op het punt, hun wenschen vervuld te zien bij de behandeling der begrooting van oorlog voor 1888. Slechts eene wijziging in het ministerie is oorzaak geweest, dat de oplossing van dit vraagstuk weder verschoven is. Voor hoelang? Men is in dit opzicht in Frankrijk niet gerust, vooral nu een tweetal kamerleden in den aanvang van dit jaar op den inval zijn gekomen, een ontwerp van wet in te dienen, volgens hetwelk de bedragen der traktementen voortaan bij de wet moeten worden bepaald. De Spectateur militaire van 1 Maart schrijft dit toe aan obstructionisms men kan zich niet meer verzetten tegen de gelijkstelling der traktemen ten, maar de tegenstanders trachten den maatregel op de lange baan te schuiven. Het blad spreekt echter het vertrouwen uit, dat de nieuwe minister van oorlog, die de zaak weder in behandeling heeft genomen, die billijke gelijkstelling, waarmede het meerendeel der officieren zal gebaat worden, zal weten tot stand te brengen. De bevestiging van de sabel aan den zadel. In 1885 werd bij de Fransche Cavalerie de bevestiging van de sabel aan den zadel ingevoerd. In het volgende jaar trok men dezen maatregel in, doch in 1887 werd deze bevestigingswijze opnieuw ingevoerd. Thans schijnt het doelmatige daarvan afdoende bewezen te zijn en is de maat regel ook uitgestrekt tot de Artillerie en den Trein. Zoude dit voor het Indisch leger ook geene aanbeveling verdienen, vooral met het oog op de zenuwachtigheid der paarden, die meermalen door het slingeren van de sabel zeer onrustig worden? De chef van het Wapen der Infanterie. Reeds in de 2e aflevering van den loopenden jaargang (blz. 225) werd met een enkel woord gesproken over de lange lijdensgeschiedenis van de in behandeling zijnde voorstellen, welke aan de Infanterie een eigen Chef moesten bezorgen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 739