63 nemen echter daaronder geene groote plaats in. In het algemeen maken de officieren in de hoogere rangen van het Britsch-Indische leger den indruk van voortvarend, opgewekt en goed berekend voor hunne taak te zijn en geene vrees voor het dragen van verantwoor delijkheid te koesteren. Dat voor den Geueraalsrang hooge eischen gesteld worden, kan blijken uit het feit, dat van de kolonels slechts een zeer gering percent tot Generaal bevorderd wordt. Als een voor beeld, in hoe hooge mate lichaamsoefening ook bij de hoogste officie ren op prijs gesteld wordt, diene dat ik te Simla den opperbevelhebber, Generaal Sir Frederick Roberts, zag mederijden bij een wedstrijd in tent-peggingwaarbij hij naar mijne meening een der beste en stout moedigste ruiters was, dat hij zelf medeschoot in wedstrijden met het geweer en dat een ander Generaal met verscheiden, veel jongere menschen het vermoeiende cricket-spel speelde. Moeielijk zoude het voor mij zijn, een bepaald antwoord te geven op de vraag, of ik geen algemeene tekortkomsten in het Britsch- Indisch officierskorps heb opgemerkt. Mag ik naar mijne persoon lijke overtuiging antwoorden, dan zeg ik volmondig: neen. Moet ik als maatstaf van beoordeeling nemen de eischen, die ik meer malen zag stellen, dan kan ik mededeelen, dat het mij opviel, dat de oppervlakkige kennis van vakken, die voor hun dienst geheel of grootendeels nutteloos te achten waren, bij hen dikwijls gemist werd dat in maatschappelijke verhoudingen buiten dienst de militaire rang geen ander onderscheid trok, dan dat waarop hoogere leeftijd en positie gepaard aan meerdere ondervinding onder alle beschaafde menschen aanspraak gevendat nauwkeurigheid in zaken van onder geschikt belang als geringe verdienste gold en dat aan geleerdheid slechts eene bescheiden plaats werd ingeruimd na het karakter en de practische bruikbaarheid. Organisatie van de expeditionnaire troepenmacht in Opper Burma. Het doel, dat bij de aanzienlijke vermeerdering der troepenmacht in Opper-Burma in het najaar van 1886 voorzat, was: feitelijke occupatie van het uitgestrekte grondgebied en onderdrukking van alle vijandelijkheden en rooverijen door het vernietigen der benden. Tot bereiking hiervan werd vereischt, de bezettingstroepen te splitsen

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 76