65 3 id. id. Bergartillerie; 2 id. Inlandsche id. 7 Compagnieën Inlandsche Sappeurs en Mineurs en wel 3 Compagnieën Bengal Sappers and Miners, 3 id. Madras id. en 1 id. Bombay id. Deze troepen waren samengetrokken in 6 brigades, welker hoofd kwartieren waren I Mandalay, II Bhamo, III Nyingyan (Pyinma- na), IV Myingyan, V Shwebo en VI Menbo. Op den len April 1887 echter bestond de expeditionnaire macht, behalve uit eenige korpsen, die ook in Opper-Burma verbleven doch reeds bevel tot terugkeer ontvangen hadden, uit: 4 Regimenten Britsche Infanterie; 25 id. Inlandsche Infanterie en wel 8 Regimenten Bengal-Infantry, 10 id. Madras-Infantry, 5 id. Bombay-Infantry en 2 id. Infantry Hyderabad Contingent; 4 Regimenten Inlandsche Cavalerie; 2 Batterijen Europeesche Vestingartillerie; 1 id. id. Bergartillerie 2 id. Inlandsche id. en 2 Compagnieën Inlandsche Sappeurs en Mineurs. Deze troepen waren thans vereenigd in vier brigades met de hoofdkwartieren: I Mandalay, II Shwebo, III Mehtila en IV Myin gyan en verder in twee zelfstandige kleinere commando's met de hoofdkwartieren Alon en Bhamo. Zoowel als voorbeeld van de samenstelling eener brigade, als om aan te toonen, hoezeer de troepen allerwege verspreid en het ver band van regimenten, batterijen en compagnieën hierdoor noodzakelij kerwijze verbroken was, zijn als Bijlagen H, I en K hierbij gevoegd: eene ordre de bataille en sterkte- en emplacementstaten der 3e brigade op den 3len Januari 1887. Raadpleegt men daarbij de schets D, dan zal het blijken, dat tal van posten, veelal later opgericht, daarop niet voorkomen, terwijl de spelling der namen dikwijls afwijkingen vertoont met die in de staten, waar ik de spelling van het stafbureau behouden heb. 5

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 78