66 Uit bijlage K zal tevens blijken, dat de 3e brigade bestond uit vier onderdeelen, elk een groot garnizoen (Nyingyan, Yemethin, Hlinedet en Yendaw) en de beide eersten nog een aantal kleinere posten be vattende, en bovendien uit eene tijdelijk toegevoegde colonne, welker troepen uit andere brigades samengetrokken, doch gedurende de operatiën in de Shan-districten ten Oosten van Yemethin onder de bevelen van den commandant der 3e brigade gesteld waren. Na dit overzicht van de samenstelling der expeditionnaire troepen macht verdienen de staven en diensten nog eene afzonderlijke vermelding. Bij de samenstelling der staven wordt in het Britsch-Indische leger ruim te werk gegaan, terwijl de diensten, zooals reeds op blz. 52 bleek, uit een zeer groot aantal takken bestaan, die echter te velde niet alle vertegenwoordigd waren. Zeker is het een groot voor deel, dat hierdoor eene zeer doelmatige verdeeling van arbeid ontstaat, waardoor de verschillende soorten van werk beter worden verricht dan bij eene opeenstapeling daarvan bij dezelfde bureaux en dezelfde personen. Aan de andere zijde is echter het daartoe vereischte per soneel in vredestijd slechts ten deele georganiseerd en dientengevolge moet een belangrijk aantal officieren van de korpsen geleend worden, om tijdelijk met bijzondere functiën te worden belast. Dit nadeel was nog slechts gering bij de mobilisatie van een betrekkelijk klein deel van het leger voor de operatiën in Opper-Burma; moet echter eenmaal, b.v. voor een strijd tegen Rusland, het geheele Indische leger gemobiliseerd worden, dan kuunen de nadeelen niet uitblijven van het onttrekken van zoovéél officieren aan den dienst bij de regimenten, waarvan de Inlandsche toch reeds zoo schaars van Britsche officieren voorzien zijn. Yan al de staven en diensten waren in het veldleger vertegen woordigd 1°. De Generale Staf Adjutant-General's and Quartermaster- General's Departmentwaaronder ook de Intelligence Branch; 2°. De Intendance Commissariat Department) 3°. De Transportdienst; 4°. De Betaalmeesters 5°. De Geneeskundige dienst Medical servicesdoch geen paar denartsen)

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 79