71 verschillende districten verspreid. De Intelligence Branch van het Quar termaster-General s Departynent had eveneens een kapitein als chef bij het hoofdkwartier te Mandalay, terwijl verder bij iedere brigade een offi cier met dezen dienst was belast, die daartoe een drietal Inlandsche militairen, die eene practische opleiding in het opnemen van terrein in Vóór-Indië hadden genoten, onder zich had. Had de Survey of India slechts gebruik gemaakt van de door haar verkregen gegevens, dan zoude nog in tal van jaren geene bruikbare kaart, zelfs van een deel van Opper-Burma, kunnen zijn verschenen zij benutte echter tevens de gegevens der Intelligence Branch: opname door de militaire opnemers der brigades, vluchtige opnamen door post- en patrouillecommandanten en door officieren van marcheerende colonnes en ten derde Inlandsche kaarten en mededeelingen. Hier door was de Survey in staat gesteld, in November 1886 eene kaart van het grootste deel van Opper-Burma op de schaal van 1 inch 4 miles te drukken; eene Preliminary Map werd uit dezelfde ge gevens op eene viermaal kleinere schaal samengesteld. Deze kaart nu wordt gaandeweg aangevuld en verbeterd, naarmate beide dienst takken meer gegevens en meer vertrouwbare verkrijgen. Ofschoon dus het eigenlijke doel der Survey in Opper-Burma is het maken eener geheel nauwkeurige kaart, berustende op triangulatie en topographische opname, en zij dit voor eene verdere toekomst zeer nuttige doel ook niet uit het oog verliest, heeft zjj al dadelijk al haar gegevens dienstbaar gemaakt aan het verbeteren der vroegere, zeer onnauwkeurige kaarten en die gegevens voortdurend ter beschik king gesteld der Intelligence Branchdie daaruit steeds kan putten tot het aanvullen en verbeteren van partieele kaarten en schetsen. Ook het opnemend personeel der Survey in de verschillende distric ten stelt voortdurend de verzamelde gegevens ter beschikking van de Intelligence officers der brigades en deze zeuden omgekeerd alle kaarten, vervaardigd door hun militaire opnemers, en de schetsen, van colonnes, patrouilles en posten ontvangen, aan de Survey op. Deze goede samenwerking is van het meeste nut gebleken. Het werk van den Intelligence officer bij de brigades maakte een onderdeel uit van den stafdienstbij de 3° brigade was daarmede de Aide-de-camp van den brigade-commandant belast. Hij zond de In-

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 84