75 1 Sergeant-majoor, 4 Sergeanten, 1 Trompetter, 3 Korporaals, 1 Hoefsmid en 153 Cavaleristen. Troepenpaarden en lastdieren worden niet uit Europa aangevuld, maar geheel door aankoop in Indië verkregen. Regimenten Cavalerie en batterijen Artillerie geven bij terugkeer naar Engeland die dieren over aan de nieuw uitgezonden korpsen. Twee bergbatterijeneene met olifanten en eene met muildieren, die ik uit Opper-Burma zag aflossen, gaven eveneens hun dieren over aan de nieuw aangekomen batterijen. Opmerkingen omtrent organisatie, enz. Nog eenige verspreide opmerkingen omtrent vorming en organi satie van het leger mogen hier hare plaats vinden. Inlandsche rangen en graden kunnen niet met die der Britsche troepen vergeleken worden; feitelijk staan zij geheel afzonderlijk. Steeds echter staan de Inlandsche officieren onder alle Britsche offi cieren. Op mijne vraag of c. q. een Britsch onderofficier een gemengd detachement zoude commandeeren, waarbij zich een Inlandsch officier bevond, kreeg ik ten antwoord, dat dit geval wellicht nim mer zoude voorkomen, doch tot verschil van opinie aanleiding zoude kunnen geven. Wel worden Inlandsche troepen tijdelijk onder bevel van officieren van Britsche korpsen gesteld, maar inmenging van Britsche minderen in Inlandsche afdeelingen vindt niet plaats, even min als van Inlandsche officieren in Britsche troepen. Inlandsche officieren worden door den Viceroy benoemd. Dikwijls zijn het personen van geboorte, die somtijds bij het iudieusttreden onmiddellijk tot officier benoemd worden, b. v. bij de Cavalerie regimenten, wanneer zij met een zeker aantal hunner ondcrhoorigen dienstnemen. In het algemeen echter worden zij uit de meest geschikte Inlandsche onderofficieren gekozen. Het aantal Britsche officieren bij de Inlandsche korpsen wordt, ook door de officieren zelve, te gering geacht. Yan de 8 combattante

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 88