79 wijze zijn alle troepenpaarden en grassnijders-ponies eigendom van het regiment. Verder wordt nog eene zekere som van de soldijen ingehouden voor de aanschaffing van kleedinguitrusting, wapens, harnachement en zoo noodig voor den bouw van nieuwe kampementen. Het gou vernement verstrekt slechts karabijnen en patronen. Voor het gras- snijden, het oppassen en geleiden der ponies en andere werkzaamhe den onderhouden elke twee manschappen een bediende, dien zij uit hunne soldij betalen. Alle regimentsfondsen staan onder beheer van den regimentscom mandant. Het gouvernement heeft derhalve met deze cavaleriekorp- sen geene andere bemoeienis dan de betaling der soldijen, de ver strekking van karabijnen en patronen en te vélde ook van rations, gratis voor de manschappen en tegen betaling voor de paarden. Onder dit stelsel is het dus mogelijk, zeer goede Cavalerie met uiterst weinig moeite en betrekkelijk zeer goedkoop te onderhouden. Het is echter slechts toe te passen, waar de krijgshaftige Inlandsche bevolking gegoede elementen naar het leger zendt; de regimenten van het Madras-Ieger worden dan ook geheel op den voet van „ge regelde" behandeld. Diensttijd der troepen. Van de Britsche troepen is verreweg het meerendeel samengesteld uit jonge menschen, die zich voor 12 jaren engageeren, waarvan zij, hetzij 7 jaar in Engeland of 8jaar buitens lands, actief moeten dienen en daarna nog respectievelijk 5 of 4 jaar bij de reserve in Engeland dienstplichtig zijn. Zij kunnen zich echter bij goed gedrag voor 6 en 3 jaren reëngageeren, totdat zij na 21 dienstjaren aanspraak op gagement verkrijgenook kunnen zij als dan zonder verband doordienen en het leger verlaten, 3 maanden nadat zij van dit voornemen hebben kennis gegeven. Oude soldaten worden echter ook ouder de onderofficieren weinig aangetroffen Britsche officieren verklaarden mij, dat zij het liefst soldaten hadden, die in bun eerste verband dienden. Bij de Inlandsche troepen, vooral onder de krijgshaftige Sikhs, vindt men daarentegen een groot aantal oude soldaten van beroep, somtijds zelfs van 60-jarigen leeftijd, doch allen nog zeer krachtige mannen. Aan Inlandsche militairen worden trouwens geen gagemen-

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 92