81 Te velde worden noch door Britsche noch door Inlandsche troepen vrouwen medegevoerd. Ordonnansen van officieren. Ieder officier mag een Europeesch of Inlandsch soldaat bezigen als ordonnans tot het schoonhouden zijner kleeding, wapens, enz. De vraag wordt overwogen, of het mogelijk is, den nasleep van officiersbedienden te velde geheel af te schaffen, door den officier alsdan een of meer mindere militairen als bedienden toe te voegen op den voet der legers in Europa. In Indië zijn daaraan echter groote bezwaren verbonden, doordat de godsdienst- en kaste-voorschriften der Inlandsche militairen al lerlei verbodsbepalingen omtrent het aanraken van spijzen, het ver richten van werkzaamheden, enz. bevatten. Voorziening in de behoefte aan rij-, trek- en lastdieren. De grootste zorg wordt in Britsch-Indië van de zijde der Regeering en der militaire autoriteiten besteed aan de aanmoediging der fokkerij van paarden en muildieren. Door kruising der Inlandsche ponies met Engelsche, Australische, Arabische en Perzische paarden is het ras in Yóór-Indië aanzienlijk verbeterd en de zoogenaamde country- breds vormen thans goede troepen- en zelfs officierspaarden, waar uit vooral de Inlandsche Cavalerie-regimenten putten. Het gouver nement koopt goede dekhengsten aan en de militaire paardenartsen, met dezen dienst belast, wijzen de merries der bevolking aan, uit welke goede veulens te verwachten zijn en die dan ook door de gouvernements-dekhengsten kunnen worden gedekt. Militaire stoe terijen bestaan niet, doch de vruchten van het gevolgde systeem zijn bevredigend, ofschoon thans nog niet in de zeer groote behoefte van het leger kan worden voorzien, uitsluitend door aankoop in Yóór- Indië. De hoogte der countrybreds is ongeveer 14 hands (4 voet en 8 inches 1.425 M.) Behalve deze paarden vullen de Cavalerie regimenten, welker paarden eigendom van het regiment zijn en die dus aan lage prijzen gebonden zijn, hunne remonte aan door aankoop van Beloochistansche paarden en enkele Australische, welke laatste echter grooter eu duurder zijn. De gemiddelde prijs van aankoop was in een Regiment Bombay Lancers 825 Rs., in een Regiment Hyderabad Contingent Cavalry 400 Rs. Ten einde countrybreds in voldoenden getale en tegen niet te hooge prijzen te kunnen krijgen, zag ik bij G

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 94