82 een Regiment Bengal Cavalry de paarden op 3-jarigen leeftijd aan- koopen; zij werden dan bij het korps gedurende het eerste jaar volstrekt niet bereden en liepen vrij rond in eene omheinde ruimte, waarin eenige hindernissen waren aaogebracht, om de jonge dieren aan springen te gewennen. Een nadeel, aan deze regiments-remonte- depots verbonden, is, dat bij de regimenten bij mobilisatie een 60tal dienstpaarden (de jaarlijksche aanvulling) ontbreekt, daar zij het niet kunnen bekostigen, die jonge paarden boven de formatie van het korps aan te koopen en te onderhouden. Bij dit regiment was de gemiddelde prijs van aankoop slechts 200 Rs. Bij de Madras Cavalry, welker paarden door het gouvernement worden verstrekt, treft men een grooter aantal Australische paardén aan, welke in grooten getale op de markt, vooral te Bombay, wor den verkocht. De Britsche korpsen Cavalerie, Veld-en Rijdende Ar tillerie zijn geheel voorzien van Australische paarden. Over het algemeen bestaat bij de inwoners van Vóór-Indië veel liefhebberij voor de paardenteelt. Een nadeel schijnt echter te zijn, dat men bij den aankoop voor het leger sedert eenige jaren een nieuw stelsel volgt, waarbij men door com- missiën, welke het land afreizen, paarden voor meerdere korpsen te gelijk doet. koopen. Vroeger zorgde ieder korps afzonderlijk daarvoor en waren dus het geheele jaar door officieren over het geheele land op reis, die erin slaagden, de goede paarden stuk voor stuk van de paardenfokkers op te koopen. Thans echter, nu eene dergelijke commissie op bepaalde tijden in de grootere plaatsen verschijnt, om gelijktijdig een groot aantal paarden te koopen, vallen zij noodzakelijkerwijze in han den der paardenopkoopers, die een groot deel der winst, welke vroe ger uitsluitend door de fokkers werd behaald, in den zak steken. Het muildier is, vooral in Panjab, het gewone lastdier en wordt in grooten getale gefokt. De groote prijzen, welke het gouvernement voor de goede exemplaren betaalt, brengen de bevolking er van zelve toe, zich meer en meer op die teelt toe te leggen. De gemiddelde prijs van aankoop voor de Bergartillerie is 270 Rs doch loopt somtijds op tot 350 Rs.; de grootere zijn voor het dragen van materieel en munitie, de minder sterke voor het vervoer van bagage bij de bat terijen bestemd, terwijl de minst deugdzame dieren bij den transport-

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 95