è3 dienst worden ingedeeld. Toch levert Vóór-Indië nog niet voldoende muildieren voor de groote behoefte van Bergartillerie en transport dienst en wordt hierin verder voorzien door aankoop in Perzië, Cy prus, Malta, Egypte en Italië. In welke mate verder steeds de aandacht wordt gevestigd op de benutting van plaatselijk voorhanden bronnen, kan blijken uit den op koop op groote schaal van de geharde Burmasche ponies voor Bereden Infanterie en transportdienstvan een groot aantal muildieren uit het Zuiden van China, die ik te Bhamo aangebracht zag, doch die door hunne kleine gestalte niet voor de Artillerie geschikt warenuit den aanvoer te Bhamo van ezels uit het Zuiden van China, om uit de deugd zame Burmasche merries muildieren te fokken; uit de aanwending der uitstekende en goed-afgerichte Burmasche olifanten tot organisatie eener olifant-batterij en voor transportdienst, enz. Gewapende politie. In nauw verband met de organisatie der troepenmacht in Opper- Burma staat de, op militairen voet geschoeide, doch niet tot het leger behoorende, gewapende politie, die voor deze nieuwe provincie wordt aangeworven en reeds grootendeels is georganiseerd. De moeielijkheden, in den aanvang ondervonden bij de aanwerving als een gevolg van de onvoldoende verpleging en verzorging der het eerst naar Burma gezonden politie-afdeelingen, zijn sedert tengevolge der betere behandeling opgeheven. Zij bestaat uit militairen der Inlandsche Infanterie-regimenten (hoogstens 30 per regiment), die vrijwillig bij de politie overgaan, uit nieuw aangeworven manschappen vooral uit het Noorden van Vóór- Indië en verder uit aangeworven Burmanen. Hare sterkte zal tot on geveer 18.000 man worden opgevoerd en het voornemen bestaat, latei- de bezettingstroepen van het leger tot 10.000 man terug te brengen. De politie heeft haar eigen kader van Inlandsche officieren en onder officieren en wordt gecommandeerd door police-officers, grootendeels aangeworven burgerpersonen (Europeanen), die met het bevel en de administratie over de grootere detachementen en de verspreide kleinere afdeelingen zijn belast. Eene vereeniging van zulke detachementen, tot een getal van 400 a 800 man, wordt veelal bataljon genaamd en

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 96