84 staat onder het bevel van één of twee officieren van het leger, die vrijwillig voor 5 jaren bij den politiedienst overgaan, terwijl eindelijk een hoofdofficier van het leger het oppercommando heeft. Hare taak is: bewaring van rust in de onderworpen landstreken, waartoe gelei delijk een groot deel der militaire posten zullen bezet worden door detachemeuten der politie, die in verband met nevenliggende stations het terrein voortdurend afpatrouilleeren bewaking van gevangenissen, civiele etablissementen, post- en tele graafkantoren, gemeenschapswegeu, enz. bescherming der werkzaamheden van ambtenaren der openbare werken, waartoe onder anderen langs de geheele getraceerde spoorbaan van Toungoo tot Pyinmana een korps zoogenaamde railway police opgelost was in kleine afdeelingen, die wachten vormden tot be scherming van arbeiders en bewaking van materieel; escorteering van burger-ambtenaren, brievenmails en transporten ten behoeve van den civielen dienst; het opvatten van misdadigers, in het bijzonder van dacoits, kleine benden, enz. Yoor de uitoefening van al deze diensten staat zij onder do besturende ambtenaren der districten {Deputy-commissioners). De Vóór-Indische politiedienaren zijn gewapend met Snider-geweer en bajonet, evenals de Inlandsche Infanterie, en nagenoeg op dezelfde wijze gekleed en uitgerust als deze. De Burmaneii zijn gewapend met tromplaadge- weer en dah (Inlandsch zwaard). Door gebruik te maken van plaat selijk voorhanden hulpmiddelen, hebben de civiele ambtenaren en politie-officieren op sommige plaatsen een deel der Burmasche politie bereden gemaakt. Voornamelijk uit de goede elementen van het Noorden en Westen van Vóór-Indië aangeworven, vervullen reeds nu de nog zoo jonge politie- soldaten hun dienst op zeer goede wijze en doen zij in moed niet vooi velschillende Inlandsche troepen onder. Zoowel afzonderlijk als in vereeniging met kleine afdeelingen van het leger, kwamen meer malen detachementen politie met cfcrcoif-benden in aanraking en toon den zij zich voor hunne taak berekend.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 97