85 Reeds in April kon dan ook de expeditionnaire macht verminderd worden en gaandeweg zal een groot deel van de thans nog door het leger vervulde taak tot bezetting van kleine posten, opsporing van enkele hoofden en kleinere benden, enz. worden overgenomen door de ge- wapeude politie, die daarvoor meer bepaald bestemd en beter geschikt is. V olunteer- korpsen, Wil men een oordeel vellen over het Britsch-Indische leger, dan is het noodig ook aan de korpsen Volunteers een woord te wijden. Hunne effectieve sterkte toch bedroeg in Britsch-Indië (met uitzon dering van Madras en Bombay-Presidency) in den aanvang van 1887 9000 man, een cijfer, dat in verband met de militaire waarde dier korpsen, gewicht in de schaal legt. Men zoude toch geheel verkeerd doen die volunteers te vergelijken met de Nederlandsch-Indische schutters. Geheel vrijwillig dienst- nemende op het voorbeeld hunner landgenooten in Groot-Brittannië, hebben de Indische volunteers zonder uitzondering lust in militaire oefeningen en zijn zij dan ook over het algemeen bepaald goed geoefend, vooral in het schieten. Dergelijke korpsen Infanterie, Bereden Infan terie, Cavalerie en Artillerie zijn in alle grootere plaatsen in Indië op gericht en hetzij onder het oppercommando van den Legerbevelhebber, hetzij onder dat van den Commissioner van het gewest gesteld. De volunteers worden gecommandeerd door hun eigen officieren, terwijl bij de grootere korpsen officieren van het leger als adjudant en verder een officier van gezondheid voor een zeker aantal jaren zijn gede tacheerd. Zij ontvangen geene soldij, voorzien zelve in hunne kleeding en uitrusting, met uitzondering hunner wapens, 'en worden meestal tweemaal 's weeks geoefend, gedurende welken tijd zij onder de krijgs wetten staanik merkte b. v. op, dat een generaal aan den com mandant van een vohmteer-kovys officieel eene bemerking liet maken, omdat eenige volunteers in uniform niet op behoorlijke wijze ge groet hadden. In tijden van gevaar kunnen die korpsen gebezigd worden voor de verdediging des lands. Dat zij dan van veel grootere waarde zullen zijn dan onze schutterijen, lijdt geen twijfelhet gouvernement

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 98