"V -A. IR I De Vereeiiiging „De Militaire Willemsorde Van het Eerebestuur der Vereeniging „De Militaire Willemsorde," be staande uit de IIH. G. A. Baron Tindal, T. A. van Braam Houckgeest, A. D. J. de Man, Jhr. W. F. Clifford Kock van Breügel en J. Hobein en van het Bestuur dier Vereeniging, de HH. W. A. Schenk en J. Leenders ontving de Red. van dit tijdschrift een exemplaar harer statuten, wier inhoud hieronder wordt weergegeven, ten einde de aandacht der Indische officieren en ridders te vestigen op het schoone door de Yereeniging beoogde doel. De Vereeniging bestaat uit Ridders der Militaire Willemsorde, die niet den rang van Officier bekleeden of hebben bekleed, hetzij zij nog in werkelijken dienst dan wel eervol ontslagen zijn. Ieder Ridder, die aan deze vereischten voldoet en zich aan de bepa lingen der Statuten onderwerpt, kan alzootothet Lidmaatschap toetreden. Het Yereenigingsjaar vangt aan op den 2en Augustus en eindigt 1 Augustus; de Vereeniging wordt opgericht voor den tijd van 25 jaar, te rekenen van 2 Augustus 1885. Artikel 2. De Yereeniging is gevestigd te Amsterdam. Zij tracht in de andere steden des Rijks „Onder-Afdeelingen" op te richten. Artikel 3. De Vereeniging heeft ten doel: 1°. Onderlinge ondersteuning der leden en hunne nagelaten betrekkingen. 2°. Het nauwer toehalen der banden die de Leden aan elkander ver binden, als oud-krijgsmakkers en strijders voor Koning en Vaderland. 3". Het aanzien der Orde onder burgers en Militairen te verhoogen door Statuten. Artikel 1.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 312