288 zooveel haar mogelijk is, den Militairen geest onder de Nederlandsche jongelingschap aan te kweeken. Artikel 4. Zij tracht haar doel te bereiken 1°. Door het bijeen brengen van een Ondersteuningsfonds. 2°. Door op gepaste en waardige wijze in het openbaar op te treden bij militaire parades, die gehouden worden ter viering der verjaar dagen van het Yorstelijk Huis, en ter uitreiking van eereteekenen der Orde. Insgelijks zal zij optreden bij begrafenissen van Leden der Orde. Artikel 5. De inkomsten der Yereeniging bestaan uit: contributiën, jaarlijksche bijdragen en schenkingen. Artikel 6. De Loden der Vereeniging, hetzij zij te Amsterdam dan wel elders ge vestigd zijn, betalen een jaarlijksche contributie waarvan het bedrag naar mate der inkomsten bij reglement wordt vastgesteld. Artikel 7. Tot het verkrijgen van jaarlijksche bijdragen en schenkingen doet de Vereeniging in de eerste plaats een beroep op alle Leden der Orde en verder op alle Nederlandsche vrouwen en mannen, die geneigd en in staat zijn hunne pogingen tot het vormen van een fonds te steunen. Beschermvrouwen en beschermers der Vereeniging zijn zij, die zich verbinden tot eene schenking in eens van minstens f 25. dan wel tot eene jaarlijksche bijdrage van f 10. Donatrices en Donateurs der Yereeniging zijn zij die eene jaarlijksche bijdrage geven van minstens 1.-, dan wel een schenking in eens van f 10.— Artikel 8. Het Bestuur bestaat uit een Voorzitter, een Secretaris, een Penning meester en twee Commissarissen. Artikel 9. De Vereeniging kan desverkiezende een Eerebestuur kiezen, bestaande hoogstens uit vijf Leden, allen Ridders der Militaire Willemsorde. Dat Eerebestuur zal in hoofdzaak tot taak hebben, de Vereeniging ter zijde te staan in het beheer van het in Art. 4 punt 1 bedoelde fonds, maar zich in geen geval inlaten met huishoudelijke inrichtingen. Artikel 10. De werkzaamheden der Vereeniging en van het Bestuur, de verhouding

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 313