289 - der Yereeniging tot de Plaatselijke Afdeelingen en tot het Eerehestuur zullen door huishoudelijke reglementen worden geregeld. Het Eerehestuur regelt insgelijks zelf zijne werkzaamheden naar een huishoudelijk reglement. Artikel 11. Wanneer een Lid der Yereeniging door wangedrag onwaardig wordt geacht het Lidmaatschap te behouden, kan het voorstel, om hem vervallen te verklaren, door een of meer Leden in eene Algemeene Vergadering wor den gebracht. In die Yergadering moeten minstens 3/4 der ter plaatse wonende Le den aanwezig zijn, en zoo van dezen 3/4 vóór de vervallen-verklaring stemmen, wordt die uitgesproken en daarvan onmiddellijk kennis gegeven aan den belanghebbende, die daardoor al zijne rechten verliest als Lid der Vereeniging. Artikel 12. Voorstellen tot wijziging der Statuten kunnen worden .gedaan door het Bestuur, door elke Plaatselijke Afdeeling en door 3 Leden der Vereeniging; ze worden steeds schriftelijk ingediend en niet in behandeling genomen, vóór het Eerehestuur en alle Leden, ook de elders wonenden, daaromtrent advies hebben gegeven. Met inachtneming van het bovenstaande, beslist de Vereeniging, dat minstens 3/4 der stemmende Leden zich daar vóór verklaart, met voor behoud der nadere Koninklijke goedkeuring, ingevolge Art. 8 der Wot van 22 April 1855 Staatsblad No. 32). Het Bestuur. Vereeniging tot onderlinge assurantie van officiers-dienstpaarden. Op de jaarlijksche algemeene vergadering, den 19en Jan. jl. gehouden, werd Üoor het Bestuur verslag uitgebracht over den toestand der Ver eeniging, waaruit bleek dat het aantal leden thans 58 bedraagt, terwijl 65 paarden in het register zijn ingeschreven. Het fonds, ter bestrijding van administratiekosten, bedroeg op 1 Jan. 1888 58. Sterfgevallen kwamen in den loop van 1887 onder de ingeschreven paarden niet voor. De wijzigingen in het Reglement, door het Bestuur voorgesteld, werden door Dl. I, 1888. 19

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 314