91 horizontale projecties van A en P op het horizontale vlak, gaande door het laagste punt B. De richting B A' is reeds in kaart gebracht (1 uur). P 6. Men wil den afstand berekenen, van twee punten P en Q, die door een moeras van elkaar gescheiden zijn, indien bekend is do afstand van P tot een derde punt R 1238.57 M„ terwijl gemeten zijn de hoeken P Q R 35° 42' 18" en Q P R 45° 8' 21" (J uur). Beschrijvende M eetkunst. Alle hulp- en constructielijnen moeten duidelijk zichtbaar zijn.) 1. De horizontale projectie te teekenen van de doorsnede van oene rechte borstwering van aangegeven profiel met een vlak, dat eene helling heeft van 30° ten opzichte van het horizontale, en waarvan de snijlijn met het horizontale vlak, een hoek van 60° maakt met de horizontale projectie van de vuurlijn. Schaal 150 (J uur). 2. De horizontale projectie te teekenen van een barbet, lang '6. M. met oprit breed 3 M., voor één stuk, en een saillant van 100° gevormd door de samenkomst van twee gelijke borstweringen van gegeven profiel. De oprit voert van den bodem der binnengracht naar het emplacement van het stuk en is aangebracht langs de rechterface, zoodat de rechter kant van den oprit begint bij den voet van den voorkant der binnen gracht, terwijl de linkerkant van den oprit eindigt bij den rechterach terhoek van het bovenvlak der barbet. De binnengracht loopt achter de barbet door, maar het achterste talud der binnengracht behoeft niet gc- teekend te worden. Schaal 1100. (1 uur) 3. Teeken de hoiizontale projectie van een bonnet, aangebracht op een saillant van 90° gevormd door de samenkomst van twee gelijke borst weringen van gegeven profiel. De bonnet heeft dezelfde dikte als die borstweringen. De binnenkruin van de bonnet is aan iedere zijde van de kapitaal 5 M. lang, het boven vlak is evenwijdig aan de plongée der borstweringen en 1 M. daarboven

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 100