93 een leerling op de academie te plaatsen, aan te wijzen door den verte genwoordiger van liet district. De candidaat moet zich in Juni te West- Point aanmelden en legt aldaar een examen af in lezen, schrijven, reke nen, taalkunde, geschiedenis en aardrijkskunde; tevens wordt hij gekeurd ten opzichte van zijne lichamelijke geschiktheid. Slaagt hij, dan wordt hij terstond op de school toegelaten, legt in Januari een nieuw examen af en ontvangt daarna zijne aanstelling als cadet, waarbij hij tevens eene dienstverbintenis teekent voor 8 jaar, ingaande met den datum zijner toelating op de school. Op het oogenblik zijner toelating moet de cadet 17 it 22 jaar oud zijn en eene hoogte hebben van minstens 1,53 M. Ilij treedt terstond in het genot eener jaarlijksche soldij van 540 dollars, waarmede hij in al zijne behoef ten moet voorzien, want het is hem strikt verboden iets te ontvangen van buiten, hetzij in geld, hetzij in natura. Zijne complete uitrusting, die hij zich van zijne soldij moet aanschaffen, mag niet meer kosten dan 90 dollars. De studiën beginnen op 1 September en duren tot 1 Juni; na het examen in Juni kampeeren de cadetten tot het eind van Augustus en wijden al hun tijd aan practische militaire oefeningen. De geheele cursus duurt vier jaren; de leerlingen zijn daarmee over eenkomstig in vier studiejaren ingedeeld; die niet slaagt in het over gangsexamen blijft in het vorig studiejaar terug. In het eerste jaar wordt onderwijs gegeven in lagere wiskunde, geschiedenis, aardrijkskunde, Fran- sche en Engelsche taal, exerceeren, schermen en gymnastiek. In het tweede jaar worden dezelfde vakken onderwezen maar grondiger. In het derde leert men werktuigkunde, natuurkunde, scheikunde, sterrekunde (er is een klein observatorium aan de academie verbonden), rechtlijnig en handteekenen, tactiek, exerceeren, telegraphische en optische signaalleer. In het laatste jaar eindelijk krijgen de cadetten hunne definitieve mi litaire vorming; zij leeren dan versterkingskunst, internationaal, staats- en militair recht, krijgsgeschiedenis en de Spaansche taal. Na het einde van den cursus ontvangt de cadet eene aanstelling tot tweede luitenant bij het eene of andere wapen, naarmate van zijn nummer in de ranglijst van het eindexamen. Gedurende den vierjarigen cursus heeft de leerling, buitengewone ge vallen uitgezonderd, slechts recht op een zeer kort verlof, dat in den regel na het tweede jaar wordt verleend; daarom komen des zomers vele familiën verblijf houden te West-Point, om hun zonen te zien, tot groot voordeel natuurlijk van de twee plaatselijke hotels. De cadetten bewonen twee aan twee ruime, nette kamers, elk verlicht

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 102