94 4oor een op de binnenplaats uitziend raam. Aan de eene zjjde van het raam staat eene kleederkast voor de twee bewoners, aan de andere een rak voor de geweren en de uitrusting. Tegenover het raam bevindt zich een schoorsteen verder vindt men in de kamer twee ijzeren kribben, twee tafels en twee stoelen. De muren zijn gewit; het is verboden die te versieren. Deze regel wordt streng volgehouden; de cadetten behooren tot alle standen van de samenleving en men wil elke .wrijving of slecht voorbeeld van groote uitgaven vermijden. De cadetten zijn verdeeld in compagnieën, wier officieren en kader bestaan uit de leerlingen van het vierde studiejaar. Deze laatsten heb ben eenige voorrechten en zijn daarentegen steeds verantwoordelijk voor de orde en de tucht, die zeer streng is. De uniform is sedert de oprichting der academie onveranderd gebleven, nl.gesloten jas van grijsblauw laken met verzilverde knoopen, halsdas, blauwe of witte pantalon (de laatste des zomers) en pet of muts; in groote tenue de schako met pluim van haneveeren. De bewapening be staat uit het modelgeweer met sabelbajonet. Het aantal cadetten bedroeg in den cursus 1886/87 270. Yele officieren nemen na het einde van hunne achtjarige dienstver bintenis hun ontslag en gaan wegens de slechte bevorderingskansen over in burgerlijke betrekkingen, waarin zjj zeer gezocht zijn. Zij, die in het leger blijven, dienen in den regel met onderscheiding; nagenoeg alle generaals, die zich in den Amerikaanschen burgeroorlog beroemd hebben gemaakt, waren van "West-Point afkomstig. Admand Horseguards Oaz.) Een brief over een koffiemolen. Geachte. Heer Redacteur. Waarschijnlijk hebt U in Uwe kinderjaren de zoo interessante geschie denis gelezen van een waterdruppel en hoe dit voorwerpje van beneden naar boven en van Oost naar West reisde alvorens in onzen mond terecht te komen. De geschiedenis van een koffiemolen hebt U waarschijnlijk nog niet vernomen, en toch is het der moeite waard ze aan de vergetel heid te ontrukken. Ook een koffiemolen heeft indertijd een aardige reis door onzen Archipel gemaakt, wel te verstaan op het papier. Op zekeren morgen was er te Macassar een koffiemolen (Alg. Order 1872 No. 120) defect en werd deze ter verwisseling aangeboden in het

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 103