gewestelijk kledingmagazijn. In het welbegrepen belang van den lande werd het noodig- geoordeeld dat voorwerp te doen herstellen, maar O nood op Macassar bevond zich geen enkele technicus, die de kundig heden en gereedschappen bezat om de vereisehte reparatie te doen. Nu benoemde de Gew. Intendant zich zelve in commissie en consta teerde dat eene herstelling bij den Art. Constr. Winkel wenschelijk was. Hiervan werd procesverbaal opgemaakt in duplo. Nu was de kogel door de kerk. De eerste schrede was gezet op den weg, die den koffiemolen van Macassar naar Soerabaija over een berg van missives en paperassen zou voeren. Hoe toch was de verdere gang van zaken De Gew. Intendant te Macassar schreef aan den Hoofd-lnten- dant te Batavia dat „zich in het Gew. Kleedingmagazijn te Macassar „een koffiemolen (Alg. Order 1872 No. 120) bevond", en verzocht inlich ting of deze koffiemolen bij den A. C. W. zou kunnen worden gerepareerd. De Hoofd-Intendant schreef hierop eene gelijkluidende missive aan den Gew. Intendant te Soerabaija, waarbij ZHBG. werd uitgenoodigd om bij den Directeur van den A. C. W. te inform eeren, of de koffiemolen uit het Gew. kleedingmagazijn te Macassar bij genoemde inrichting kon worden hersteld. In antwoord daarop schreef de Directeur van den A. C. W. aan den Gew. Intendant te Soerabaija dat de koffiemolen maar naar den A. C. W. moest worden opgezonden. Dit antwoord werd vervolgens door laatst genoemde autoriteit bericht aan den Hoofd-Intendant te Batavia. De Hoofd-Intendant schreef nu aan den Chef van het Wapen dei- Artillerie dat er zich in het Gew. kleed ingmagazijn te Macassar een koffiemolen (Alg. Order 1872 No. 120) bevond en dat dat voor werp volgens ingewonnen informaties kon worden hersteld bij den A. C. W. enz., enz. Dit had ten gevolge d at de Chef van het Wapen der Artillerie den Directeur van den A. C. W. opdroeg, zoodra er een koffiemolen van Macassar mocht ontvangen worden, dat voorwerp te doen herstellen. Laatstgenoemde autoriteit bracht de bedoelde koffiemolen op order van „Herstelling" en zond deze order ter bekrachtiging naar den Chef van het Wapen. De Chef van het Wapen der Artillerie zond daarop genoemde or der bekrachtigd terug, waarna ze werd ingeschreven in de orderboeken van den A. C. W. Nu brak er een tijdstip van rust aan te Soerabaija. Op Batavia had men inmiddels ook niet stil gezeten en had de Hoofd intendant den Gew. Intendant te Macassar opgedragen den bedoelden koffie molen op te zenden naar den A. C. W. En zoo gebeurde het dat de veel

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 104