- 96 besproken en veel beschreven koffiemolen te Soerabaija arriveerde, na tuurlijk vergezeld van een paar ordonnanties van verstrekking, cognosse ment enz. Een door den Grew. Intendant te Soerabaija benoemde com missie constateerde de behouden aankomst van den koffiemolen, welke daarop werd verzonden naar den A. C. W. Welke bewerkingen hij daar te ondergaan had, zullen wij maar stil zwijgend voorbijgaan, eveneens in hoevele boeken en registers die koffiemolen bij den A. C. W. werd ingeschreven en uitgeschreven, alvorens geheel hersteld te zijn. Van de gelukkige herstelling werd vervolgens bericht gezonden aan den Gew. Intendant te Soerabaija, welke daarop eene keu ringscommissie van twee administratieofficieren benoemde, welke com missie constateerde dat de koffiemolen weder in volkomen bruikbaren staat was. Deze werd daarop overeenkomstig de voorschriften ingepakt en verzonden naar Macassar, vergezeld natuurlijk van een paar ordon nanties van verstrekking, cognossement, enz. Te Macassar aangekomen werd er eene commissie benoemd, welke bij de ontpakking van den kof fiemolen tegenwoordig was. De koffiemolen werd nu ingeschreven in hot magazijnsboek, de origineele expeditie van de ordonnantie van verstrekking werd teruggezonden naar Soerabaija, en nu had de koffiemolen voorloopig rust. Hoevele malen hij echter nog zal voorkomen bij het regulariseeren, in de Materieele verantwoordingen en bij de Rekenkamer weet ik niet. En nu gebeurde het dezer d&geu mijnheer de redacteur dat ik in de keuken kwam en den koffiemolen daar defect vond. Moet ik hem nu denzelfden weg laten opgaan als dien koffiemolen uit het Gew. kleeding- magazijn te Macassar? Achtend Uw Dienstw. Dr. Cornelis.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 105