125 ons leger getracht zoo eenvoudig mogelijk te maken. Ook heeft het houden van een schietwedstrijd een meer feestelijk karakter; moge dan al het toeval bij den wedstrijd dikwerf eene rol spelen, toch stellen wij op het behoud van dien echt militairen feestdag hoogen prijs. Het is bekend, dat de soldaat veel waarde hecht aan decoratieve teekenen. Daarom is in het nieuwe schietvoorschrift bepaald, dat de schutter meerdere schietprijzen naast elkander mag dragen. Ook is de strafbepaling, dat zij, die een schietprijs hebben verkocht, niet aan het prijsschieten mogen deelnemen, verzacht. Die straf moet niet eeuwig duren; de bepaling luidt nu, dat zij, die sedert het laatste prijsschieten een prijs hebben verkocht, zijn uitgesloten de straf duurt dus één jaar. Schietpremiën worden evenals vroeger bestreden uit de opbrengst van verschoten kogels en ledige hulzen. Elke compagniescomman dant stelt die premiën voor zijne compagnie vast. Yoor elke oefening der 2e klasse kan de comp. commandant een kleine premie vaststellen, als aan eene door hem gestelde voorwaarde wordt voldaan. Ten einde hiervoor een maatstaf aan te geven, volgt hieronder voor elke oefening het gemiddeld aantal punten, dat bij het proefondervindelijk bepalen der voorwaarden van overgang door de commissie verkregen werd met 10 Europeesche en 10 Inlandsche, pas afgeëxerceerde manschappen, die nog nooit hadden geschoten. le oefening 12.5 punten. 2" 11.9 3e 9.4 4e 6.9 5o 2.8 7e 12 8e 10 9" 11 n Totaal76.5 punten. Bij het snelvuur werden gemiddeld met 8.6 schoten 6 treffers verkregen. Voor den overgang in de 1° klasse wordt een grootere premie toe gekend, welker bedrag hooger kan zijn, naarmate een hooger aantal V

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 134