267 Algemeene Order 1869 N°. 29 zoodanig gewijzigd zal moeten worden, dat dit geen betrekking meer heeft op de officiereu der militaire administratie. De naam kwartiermeester zou dan kunnen vervallen en daarvoor in de plaats worden gesteld „van administratie dus kapitein, luitenant, adjudant-onderofficier en sergeant-majoor van administratie. Bij ieder bataljon zou men dan moeten hebben een luitenant van administratie en bij iedere compagnie, behalve een sergeant-majoor instructeur, een sergeant-majoor van administratie, die, wat de adminis tratie van de compagnie betreft, rechtstreeks verantwoordelijk is aan den officier van administratie van het bataljon. Deze sergeanten-majoors zijn om de beurt menagemeester in de bataljonskeuken. Alle beta lingen en verstrekkingen moeten door of onder toezicht van den officier van administratie plaats hebben. In garnizoenen, die te klein zijn voor een officier van administratie, zal, als administrateur van het garni zoen, een onderofficier van administratie worden ingedeeld, die recht streeks verantwoordelijk is aan den gewestelijken intendant. Officieren van administratie en administrateurs van garnizoenen zullen het met mij eens zijn,, dat zij, niettegenstaande de meeste accuratesse bij het doen van betalingen, telkens kleine tekorten in kas moeten aanvullen; indien zij nu ook nog de soldijen moeten uitbetalen, komt ook nog het wisselgeld voor hunne rekening, dat nu door den com pagniescommandant betaald wordtdaarom zou het wenschelijk wezen, dat de bureelkosten voor officieren van administratie bij een bataljou en voor administrateurs van garnizoenen aanmerkelijk werden verhoogd en de bureelkosten van de compagnies- en detachementscommandanten aan den sergeaut-majoor van administratie werden uitbetaald; de vermomde traktementsverhooging van de officieren van administratie onder den naam van paardenfourage kan dan vervallen. De verstrekking van kleeding zou ik nog eenvoudiger wenschen dan de heer P. aangeeft. Alle militairen moeten op dezelfde wijze gekleed worden, dus de Javanen ook met schoenen, sokken, hemden, onderbroeken en witte pantalons (werkbroeken voor Europeanen) de boezeroens, werkbroeken voor Inlanders en sarongs kunnen dan vervallen; het is toch van algemeene bekendheid dat de Inlanders gewoonlijk in hunne werkbroek slapen en de sarongs door de vrouwen worden afgedragen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 276