268 Bij indiensttreden ontvangt ieder man eene eerste uitrusting als eigendom en later b. v. 10 centen per dag op zijn zakboekje, waarvan hij alle verdere kleeding en reparatiëu moet bekostigen, dus ook reparatiën aan kleedingtasch, veldransel en helmhoed. Het bezit van eene veel te groote hoeveelheid kleeding zal dan niet meer voor komen; de man zal dan veel meer zorg voor kleeding en velduitrusting hebben en kleine reparatiën spoediger zelf verrichtenhij zal trachten om een saldo te goed op zijn zakboekje te hebben, dat hem dan na expiratie van dienst of bij het verlaten van den dienst op de plaats, waar hij wordt afgevoerd, kan worden uitbetaald. Vrijwillig en onvrijwillig bespaarde gelden kunnen alle op 's mans folio van het administratieboek en in het zakboekje worden inge schreven met de bepaling, dat van iedere 100 gulden, die hij op den 1 Januari te goed heeft, op dien datum 5°/0 rente wordt bijgeschreven ook de vrijwillig bespaarde gelden moeten niet teruggegeven kunnen worden, dan na expiratie van dienst. Eens in het kwartaal moet 's mans te goed over het afgeloopen kwartaal worden bijgeschreven en dan moet over het algemeen de nieuwe kleeding worden ontvangen. De reparatiën aan velduitrusting en kleeding kunnen wekelijks plaats hebben, doch men zal zien dat daarvan weinig gebruik gemaakt zal wordenwij weten immers nog bij ondervinding, dat de vrijwilligers van het Nederlandsche leger nagenoeg nooit schoenen of andere kleeding in de reparatie gaven, maar die door schoen- en kleermakers in de buurt der kazerne lieten verrichten. Een man moet worden overgegeven met zijn afgesloten zakboekje en een extract administratieboek dat op de volgende wijze kan wor den ingericht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 277