278 2 bataljons infanterie, 1 eskadron cavalerie, 1 batterij veldartillerie van het garnizoen te Weltevreden. Den dag vóór de manoeuvre marcheeren de troepen naar het bestem de terrein. De infanterie marcheert af ten 3 ure des morgens met gemiddelde marschsnelheid van 60 M. in de minuut; na elk uur marcheeren wordt 10 minuten gerust, na het derde uur een groote rust gehouden van 1 uur diepte der colonne 500 M. De batterij veldartillerie marcheert af ten 6 ure v. m(; met inbegrip der kleine rusten heeft zij eene marschsnelheid van 5 KM. per uur; ten 9 ure houdt zij eene rust van 40 minuten. Zoodra zij de infanterie in gehaald heeft, volgt zij achter den staart der infanteriecolonne. De cavalerie marcheert van haar kampement, gelegen op 1 KM. van dat der infanterie en artillerie, ten 5 ure af; houdt na 15 minuten te hebben gestapt 5 minuten rust en marcheert vervolgens met eene snel heid van gemiddeld 6.5 KM. per uur door; na 3 uur marcheeren wordt 20 minuten gerust. Hoelaat komen de infanterie en artillerie en cavalerie op het terrein aan? Hoelaat en waar passeert de cavalerie de infanterie? (1 uur.) 5. Bene infanterieafdeeling marcheert van A naar B, afstand 24 KM. uur van afmarsch 4 uur y. m.marschsnelheid 60 M. per minuut; rust na elk uur 10 minuten; nabij den 11™ KM. paal bij het landhuis O 1 uur. Na 20 minuten gerust te hebben, passeert een eskadron cavalerie op marsch van B naar Azijn marschsnelheid met inbegrip van de kleine rusten bedraagt 6500 M. per uur. Bij C rust de cavalerie 20 minuten. Hoelaat is de cavalerie afgemarcheerd Hoelaat komen de infanterie en de cavalerie respectievelijk te B en A aan. (:/2 uur.) Natuurkunde. 1. Welke soorten van magneten kent ge? Hoe verkrijgt men ze of hoe maakt men ze (1 uur.) 2. Wat weet ge van het aardmagnetisme en van de middelen om zijne richting en sterkte te beoordeelen? (1 uur.) 3. Waardoor wordt electriciteit opgewekt Noem en omschrijf kort de voornaamste daarvoor bonoodigde toestellen. (1 uur.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 287