280 Hoe wordt het waterpasiustrument van B. en B. opgesteld? Wat valt dan nog aan het geregelde instrument te onderzoeken Tactiek en velddienst. 1. Een vijandelijke afdeeling nadert Batavia van de Westzijde. De in fanterie der voorhoede is gezien bij paal 12 op den grooten weg naar Tangerang. Op de ontvangst van dit bericht wordt met spoed een eskadron cavalerie en eene sectie veldartillerie, gevolgd door twee com pagnieën infanterie van Weltevreden gezonden naar de brug in D. Djambatan doerèn, gelegen tusschen paal 4 en 5, om dit punt te bezetten en tot de komst van meerdere troepen vast te houden. Bij de aankomst der infanterie gaat het eskadron cavalerie met eene bijzondere opdracht over Kebajoran naar Meester Cornelis. Welke voorloopige maatregelen neemt de eskadronscommandant bij aankomst te Djambatan doerèn, en welke daarna de commandant dei- beide compagnieën infanterie (kaart van Batavia en omstreken op de schaal van 1: 20000)? (1 uur.) 2. Wat moet bij de indeeling der verschillende wapensoorten in eene marschcolonne in de nabijheid des vijands worden in acht genomen; welke is de meest geschikte marschformatie (3/4 uur.) 3. Welke gedragregels zijn voorgeschreven voor de doorzoekings- patrouilles? (3/4 uur.) 4. Welke voor- en nadeelen zijn in het algemeen verbonden aan de gesloten en aan de verspreide vechtwijze; wat is omtrent het gebruik dier rechtwijzen in ons leger voor de infanterie voorgeschreven? 5. Wat is reglementair voorgeschreven omtrent de vuren van eene compagnie infanterie; wat behoort tot eene oordeelkundige vuurleiding? (20 minuten.) 6. Hoe is de opstelling en indeeling van het peloton en van het eskadron cavalerie in liniebeschrijf de colonnes van het eskadronin welke ge vallen worden deze gebruikt? (J/a uur.) 7. Wat verstaat men door inschieten der artillerie? Hoe geschiedt dat? (1/2 uur.) 8. Welke zijn de colonnes eener batterij, wanneer worden deze ge bruikt, welke zijn hare voor- en nadeelen? (15 minuten.) Vers tc rhingskunst. 1. Noem de verschillende soorten van loopgraven welke de vlnchtige

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 289