282 Scheikunde. 1. Onder welke omstandigheden heeft scheikundige ontleding plaats en waardoor wordt in het algemeen verbinding van elementen bevorderd (1 uur.) 2. Verband tusschen de wet van Gay-Lussac en de hypothese van Arogadro. 1 /2 uur.) 3. Hoe worden in de Hollandsche taal scheikundige verbindingen onderscheiden, om de meerdere of mindere hoeveelheid van een der ver bonden elementen aan te duiden (3/4 uur.) 4. Wat is eene scheikundige formule AVat heteekenen de cijfers in scheikundig teekenschrift? uur.) 5. Onder welke vormen komen de anorganische stoffen in de natuur voor (1 uur.) A ardrijksku nde 1. Bali en Lombok. Aard en getalsterkte der bevolking. Ligging, uitgestrektheid, staat kundige verdeeling, grondgesteldheid en plantengroei, voortbrengselen, bronnen van bestaan, wegen, bevaarbare rivieren en voornaamste plaatsen. De verhouding van de verschillende deelen tot het Nederlandsch-In- disch gouvernement. (I uur.) 2. Maak eene spoorwegkaart van Java (ruwe schets) met aanduiding der voornaamste stations. (Vj uur.) 3. De kolonie Victoria. Ligging (grenzen), bevolking, uitgestrektheid, bestuur, grondgesteldheid, plantengroei, voortbrengselen, bronnen van bestaan, spoorwegen, rivieren en voornaamste plaatsen. (1 uur.) 4. De voortbrengselen van landbouw en nijverheid van Britsch-In- dië. 0/2 uur.) 5. De loop der straatwegen van Nederland (desverkiezende in kaart). (3/t uur.) Fransche, Duitsche en Engelsche taal. Als voor den krijgskundigen cursus.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 291