308 gedurende eenige jaren, zonder te bederven, bewaard bunnen worden inede ten eenemale onjuist is. Een monster, dat in een min of meer vochtig vertrek bewaard werd, was reeds na 14 dagen geklonterd, terwijl daaraan na eene maand zeer duidelijke kenteekenen van ont binding konden worden waargenomen. Blijkbaar bezit het carne puraalzoo, evenals de vroeger in den handel gebrachte soorten van vleeschmeel, de hierboven vermelde nadeelige eigenschappen en is professor Hofmann er al evenmin in geslaagd als anderen, om door zijne methode van bereiding die eigen schappen weg te nemen. De hoogopgeschroefde aanbevelingen van dit artikel vinden dan ook, naar de meening der commissie, haar oorsprong in de behoefte aan reclame en zijn niet in overeenstemming met de werkelijkheid. In verband met de bij deze eerste proeven verkregen uitkomsten, achtte de commissie verdere proefnemingen met het „carne pura geheel overbodig. Vleeschbeschuit. In het jaar 1882 werd door de firma De Jonge en Doorakkersscheepsbeschuitfabrikanten te Amsterdam, in ver schillende dagbladen aangekondigd, dat in hare fabriek o. a. ook vleeschbeschuit werd vervaardigd, welke door haar, voor de appro viandeering van schepen enz., bijzonder werd aanbevolen. Naar aanleiding daarvan, noodigde de commissie genoemde firma uit, haar eenige monsters dezer beschuiten ter beproeving toe te zen den en tevens, zoo mogelijk, eenige gegevens omtrent de samenstel ling, de fabricage, de toebereiding, den prijs en de duurzaamheid daarvan te verstrekken. Ruim twee maanden na de bestelling werden de gevraagde monsters ontvangen; de beschuit was verpakt in met papier dichtgeplakte derhalve niet dichtgesoldeerde blikken bussen, waarvan elk 10 stuks bevatte. Bij de ontvangst werd evenwel bevonden, dat de inhoud van de drie toegezonden bussen geheel verkruimd was. Door de fabrikanten werd, bij de toezending daarvan, mededeeling gedaan, dat 10 stuks vleeschbeschuit, met een gezamenlijk gewicht van 0,525 KG. eene hoeveelheid van 0,4 KG. versch vleesch bevatten en dat bedoelde beschuit door hen kan worden geleverd

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 317